NonNews:Anglia vs. Portugalia (Mundial 2006)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „12:39, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Kluski z rosołem.

Robert Makłowicz o meczu

Pojedynek Dawida z Goliatem wygrany przez...eee...Croucha!

Komentator o akcji Croucha

Uwaga! Zaraz będzie faul! O, przepraszam, już był...

Zdezorientowany Szpaq podczas meczu.

Z premedytacją Gary Neville poszukał tego kontuzjowanego uda Cristiano Ronaldo.

Jacek Gmoch w przerwie meczu

Znów to biedne udo. Chociaż nie takie biedne, bo ono jest trochę warte.

Znów Jacek Gmoch analizując grę Portugalii

Mecz Anglia vs. Portugalia (Mundial 2006) rozpoczął się 1 lipca o godzinie 1700. Obie drużyny nie zakwalifikowały się do półfinału Mistrzostw od ponad 40 lat i nie zamierzają tego zmieniać. Kapitanowie przeczytali apel o walkę z rasizmem, choć Beckhama nie było słychać, posłuchali hiphopowych rytmów swoich hymnów i zaczęli grę. Rozpoczynają Anglicy. I co z tego, skoro nie potrafili się utrzymać przy piłce przez pierwsze 15 minut? Nic... nadal 0:0! Piłkarze stukali się po głowach, zderzali ze sobą itd... choć widowisko jak było na początku nie zostało na wieki. Jednym słowem siadło. Sędzia doliczył tylko minutę i skończył połowę.

Po I połowie spotkania 0:0

II połowę rozpoczęli Portugaleiros, choć to nie oni a Anglicy stracili w 62 minucie Rooneya (czerwona kartka). Można liczyć na to, że o rozstrzygnięciu będą decydować karne. Już 90 minuta... sędzia doliczył 3, ale my się jego nie boimy. Trzeba przeczekać dogrywkę i oglądać emocjonujące karne. A na trybunach kibice wrzeszczą i klaskają.

Po 90 minutach meczu 0:0
Przed nami dogrywka (2 x 15 min):

Rozpoczynają Portugalczycy. Czy aby nie lepiej od razu zacząć konkurs karnych niż męczyć zawodników przez 30 minut? Chyba lepiej... Bramki nie padły.

Po I części Extra Time'a 0:0

Czas na drugą. Zaczyna Anglia. I co? i co ja wam mam pisać? to, że się Angol przewrócił się w polu karnym i karnego nie było? czy może to, że Portugalczycy strzelili bramkę ze spalonego? Nie, nie, nie. A zresztą... jak chcecie to macie już to napisane. Pisałem, że będą karne? Pisałem... i miałem rację. Karne!

Koniec 120 minut męki teraz emocjonujące karne!

Karne:

Objaśnienie: Dobry początek Portugalczyków, bramka dla nich. Anglicy jak zwykle źle. Lampard nie trafił. NIE! Zwierzęta na boisku... choć Portugalczycy też nie trafili, a Angole trafili 1:1, a Portugalczycy nie umieją prowadzić, nie trafili karnego (obok bramki)... a Anglicy też nie umieją. Nadal remis. Portugalczyk nie chciał ryzykować i strzelił następną bramkę, a Ricardo (Portugalia) broni już trzeciego karnego. Czy Cristiano Ronaldo strzeli, a Portugalia wygra? Taaaak... strzelił! 3:1, Anglicy nie muszą już strzelać. Przegrali. Nie potrzebny był im nawet Beckham.

Anglia poza burtą. Portugalia wygrywa w karnych 3:1!