NonNews:Argentyna vs Nigeria (Mundial 2010)

To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „20:23, 3 lip 2010” przez „Makakmax (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Ten sam komentator o obronionym strzale

Słuchamy właśnie hymnu Argentyny, który otwiera mecz pomiędzy nią właśnie a Nigerią! Witamy z RPA, gdzie mają miejsce mistrzostwa świata w piłce nożnej. Oto składy:

Argentyna: Sergio Romero – Martin Demichelis, Walter Samuel, Gabriel Heinze, Jonas Gutierrez – Javier Mascherano, Juan Sebastian Veron, Angel Di Maria – Lionel Messi, Carlos Tevez, Gonzalo Higuain.

Nigeria: Vincent Enyeama – Chidi Odiah, Danny Shittu, Joseph Yobo, Taye Taiwo – Chinedu Obasi, Dickson Etuhu, Haruna Lukman, Sani Kaita – Yakubu Aiyegbeni, Victor Obinna.

Argentynę trenuje słynny piłkarz ręczny Diego Maradona, który zapuścił brodę, Nigerię – bliżej nieznana osoba. Sędziuje Wolfgang Stark.

Pierwsza połowa[edytuj • edytuj kod]

Zaczyna się oczywiście akcją Messiego. Futbol na bardzo wysokim poziomie, he he he... Messi, Messi, Messi, Messi, Messi, Tevez, nie trafił. Messi do Higuaina, ale Nigeryjczyk wchodzi pomiędzy nich. Znów Messi, ale bramkarz...! GOOOOOOL! 1-0! Hajnze z dośrodkowania przez powietrze do bramki głową!

Faul na Harunie Lukmanie, kimkolwiek on jest. Gurrierez dośrodkowuje na aut. Obinna z góry ekranu, dośrodkowanie do Samuela, ale on jest z Argentyny. Rożny. Do pola karnego, gdzie piłka niespodziewanie znika. Aut. Aiyegbeni dośrodkowuje do obrony argentyńskiej, która nie dobiera się jednak do piłki. Po chwili Messi już z piłką w polu karnym Nigerii, ale wyciąga mu ją spod nóg Enyeama. Tevez trochę za mocno do Messiego i znowu Messi. Akcja Argentyny po raz n-ty. Co jakiś czas trafia się strzał Afroafrykańców, ale tego mało jest. Gra trochę zwolniła.

Hajnze próbuje odbić piłkę na wysokości dwóch metrów nogą. Piłeczka w polu karnym Argentyny, ale przejmuje ją Romero. Obasi w jaja dostał, Maradona domaga się gry szybszej. I PIĘKNA AKCJA ARGENTYNY, podanie do Messiego, który pudłuje po trochu, ale to nic, rożny jest. Messi do pola karnego, konkretniej do niczego niespodziewającego się Di Marii, oddającemu dobrowolnie piłkę obrońcom nigeryjskim. I żółta kartka dla Gutierreza, który był opóźniony z interwencją. Taiwo wybija rzut wolny na pięści Romea (czy jakoś tak). Maradona pokazuje sędziemu technicznemu swoje wąsy. Na widok biegnącego z piłką do pola karnego Messiego kładą się trzej obrońcy afrykańscy, po czym jeden odważny go fauluje. Wolny. Messi, Veron i Tevez przy piłce... Veron... Nad bramką.

Plus jedna minuta, w której nic się nie stało.

Przerwa[edytuj • edytuj kod]

Czyli pytania, po co oni w trójkę stali przy piłce. Plus reklamy, oczywiście.

Druga połowa[edytuj • edytuj kod]

Rozpoczyna Nigeria. Udało im się nie stracić piłki przez półtorej minuty, po czym wybili na aut. Messi spokojnie rozegrał akcję, która zakończyła się podaniem do Messiego i niecelnym strzałem. Zaczynają się zmiany – na boisko wchodzi niejaki Martins. Powoli zaczynają nawet dokopywać piłkę do argentyńskiego pola karnego. Tymczasem okazja sam na sam dla Di Marii, po chwili kolejna Higuaina, ale obie zmarnowane. Messi próbuje indywidualnie, ale kiepsko mu to wychodzi.

Znowu zmiana w drużynie nigeryjskiej. Prawie od razu kontratak Afrykanów – wysoko nad bramką. Generalnie coraz częściej Nigeryjczycy mają stałe fragmenty gry. 65. minuta – rożny, kontra Argentyńczyków, 4 na 2, ale Messi pudłuje. Enyeama po chwili fenomenalnie broni, szybki atak Odemwingie, ale nie dobiegł do piłki. 70. minuta, akcja Taiwo, ale minimalnie obok bramki! No i chyba coś sobie naciągnął. Będzie chwila przerwy.

74. minuta – Veron sfaulowany, będzie dobre miejsce do strzału. Przy okazji zmiana – Verona właśnie na Rodrigueza. Przy okazji Nigeryjczycy wykorzystują trzecią zmianę, Uche za Taiwo. Rzut wolny zmarnowany. Messi kopnął się w głowę, żółta kartka dla Haruny. 78. minuta... Martins!!! Broni Romero. Maradona wpuszcza na boisko Diego Milito. 81. minuta. Messi w niemal stuprocentowej sytuacji... I broni Enyeama! Zanim Nigeryjczycy zorganizowali kontrę, wszyscy zawodnicy przenieśli się na połowę Argentyny, ale to im nie przeszkadza... Kalu Uche strzela... i pudło!

86. minuta, Tevez z Messim, Rodriguez kładzie się w pole karnym, ale w ten sposób kontry Nigerii nie zatrzymał. Yakubu próbuje wyrównać, ale niecelnie. Jeszcze raz w 90. minucie Messi, Messi! Obrońca wybija mu jednak piłkę spod nogi na rzut rożny. Nie ma spalonego, ale i tak zacznie Enyeama.

4 minuty doliczone. Maradona zaczyna skakać i wymachiwać rękoma na linii bocznej, kibice argentyńscy powoli świętują. Jeszcze rzut wolny dla Argentyny. Messi i Tevez grają już na czas. Maradona skacze i wymachuje rękoma już za linią boczną. Końcowy gwizdek. 1-0 dla Argentyny.