NonNews:Biblioteczne Zło

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Czeka nas odnowienie szlachetnej dyscypliny palenia czarownic?

4 października 2006

„Tylko spalenie daje wyzwolenie!” – krzyczą obrońcy moralności w USA. Tym razem Szatan atakuje ich czyste jak kryształ dusze wprost ze stronic książek! Trzeba to powstrzymać...

Jakiś czas temu zakazano sprzedaży płyt blackmetalowych na eBayu (zobacz: Nie kupisz już Szatana na eBayu), teraz tworzy się kolejny Indeks Ksiąg Zakazanych, w których rzekomo przytulnie mieszkają Szatan i Zło. Na szczycie listy najbardziej szkodliwych, oczywiście znajduje się cykl o Harrym Potterze, propagujący czarną magię, rasizm, nazizm, narkotyki, prezerwatywy, zabijanie małych puszystych zwierzątek, wpychanie staruszek pod rozpędzone samochody, nie dawanie na tacę co niedzielę czy też korzystanie z Linuxa.

Innymi nominowanymi zostali m.in.: Chatka Puchatka A. A. Milne, oskarżona za szerzenie nienawiści rasowej i pornografii (Kubuś nie nosi spodni!) oraz Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery, również za rasizm i dodatkowo za propagowanie patologii w rodzinie.

Relacja wprost z miejsca zdarzenia:
„To niedopuszczalne żeby nasze dzieci miały czytać takie rzeczy! Wszędzie tylko seks, seks i seks!” – krzyczy jedna z protestujących. Kilku pikietujących mężczyzn słysząc to rzuca transparenty w pizdu i idzie wypożyczyć parę tomów...

„Gdy ja byłem młody, nie było takich książek! Musimy teraz chronić następne pokolenia przed zgubnym wpływem takich tworów... Co? Że niektóre z tych książek wydano jeszcze przed moim urodzeniem? Proszę nie zmieniać tematu! Już ja was znam, wy dziennikarskie ścierwa!”

Impreza skończyła się pożegnalnym spaleniem stosu bluźnierczych książek oraz rozdaniem zaproszeń na kolejne tego typu akcje. Wróżymy, że akcje takie jak: Czarny człowiek = czarny popiół czy też Skop metala za Szatana widniejące w kalendarzu przyszłych imprez, zdobędą szeroki rozgłos medialny.

Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Lista książek, które należy usunąć z bibliotek, Onet.pl, 4 października 2006.