Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.

Nasi czescy koledzy spuszczą... tym z Ghany... niezły łomot. Dlaczego? Mój stylista powiedział mi, żebym unikał rasiako... tfu, rasistowskich odzywek.

Paweł Janas na konferencji prasowej

To apsurt isz Czesi wystawili do składu Polaka... myśleł że powinni zosdać za to ókarani... w końcu to representacja Czeh, a ńe Polski.

Jasiu Śmietana o Janie Polaku, który wszedł w drugiej połowie z ławki rezerwowych

Mecz Czechy vs. Ghana (Mundial 2006) rozpoczął się 17 czerwca o godzinie 1800. Obie drużyny już na murawie stadionu w Kolonii. Ghana w jednolitych białych strojach, Czesi w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach. Hymny zostały już odegrane. Grygera i Appiah już wymienili się proporczykami. Za chwilę pierwszy gwizdek argentyńskiego arbitra, Horacio Elizondo. rozpoczynają Czesi. Ghańczycy szybko przystąpili do ataku, odebrali Czechom piłkę i... gol dla Ghany!!! Gyan z 15 metrów pokonał strzałem tuż obok słupka Cecha! Wcześniej błąd popełnił Ujfalusi, któy nie przeciął podania od Appiaha!!! Bramka w 68. sekundzie!!! Najszybsza na tym mundialu! Czechy - Ghana 0:1!!! Po tej akcji działo się dużo, parę razy piłka lądowała w jednym polu karnym, a parę razy w drugim, były to bardzo groźne akcje, jednak nic z tego nich wynikło... Świetny mecz w Kolonii; szybko zdobyta przez ghańczyków bramka spowodowała, że Czesi muszą zaatakować, a to woda na młyn dla ekipy z Afryki.

Koniec pierwszej połowy! Połowy świetnej, rozgrywanej w szybkim tempie!!! Czesi przegrywają z Ghaną 0:1

Drugą połowę rozpoczynają piłkarze Ghany... Czesi jednak szybko odebrali im piłkę. Piłka w siatce!!!! Nedved strzałem głową pokonał Kingston, ale był na spalonym; słuszna decyzja arbitra. 64 minuta i... karny dla Ghany!!! Amoah padł w polu karnym podcinany od tyłu przez Ujfalusiego. Czerwona kartka właśnie dla niego. Gyan ukarany żółtą kartkę za zbyt wczesne oddaniu strzału z rzutu karnego. Nie ma gola!!! Gyan trafił w słupek. Po tej akcji Czesi próbowali rozpaczliwie konstruować akcję, jednak nic z tego... W 79 minucie powtórka z rozrywki!!!! Gyan w polu karnym sam na sam z Cechem! Znów fantastycznie obronił czeski bramkarz. Cech jest niewątpliwie najlepszym Czechem w czeskiej drużynie. I tak minęły kolejne 3 minuty po których upływie pada drugi gol dla Ghany 2:0 dla Ghany!!!!!!!!! Wreszcie wykorzystana sytuacja sam na sam z Cechem!!! ileż oni dziś ich zmarnowali... Po podaniu Gyana pod poprzeczką bramki Cecha piłkę umieścił Muntari!!! Ghana 2, Czechy 0!!! Ta bramka należała się ekipie z Ghany!!!... W 85 minucie z boiska szedł Gyan, a wszdł Pimpong. Po minucie był już na spalonym, po 3 minutach był tam już drugi raz, a po jeszcze jednej był tam już po raz trzeci. Opis ostatniej sytuacji dla Ghany: Pimpong w natarciu!!!!! Minął trzech zawodników i w sytuacji sam na sam podawał do Muntariego, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego; Pimpong powinien strzelać, byłoby 3:0. Świetny mecz, chyba najlepszy na tym turnieju!!!. Sędzia dolicza 3 minuty. Czesi pogodzeni z losem; jeszcze strzelał Rosicky, ale zatrzymany. Żółta kartka dla Mohammeda. Koniec meczu...

Koniec! Ghana pokonuje Czechy 2:0!!! To było fantastyczne widowisko!!!!