NonNews:DHMO – jak się przed nim obronić?

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „11:57, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

3 czerwca 2015

Może wygląda niewinnie, ale pozory mylą. Tysiące osób giną przez niego każdego dnia

DHMO, zwany też monotlenkiem diwodoru jest cichym zabójcą podstępnie prześladującym nas od wielu pokoleń. Występuje niemal wszędzie, a przy dostaniu się od układu oddechowego w formie ciekłej jest często śmiertelny; nie mówiąc o licznych szkodach, jakie powoduje jego wysokie stężenie. Nonsensopedia jest wprawdzie portalem humorystycznym, jednakże nie przeszkadza to nam w niesieniu kaganku oświaty pokoleniu Facebooka, które zatraciło umiejętność wyszukiwania informacji.

  1. Unikaj zbiorników wodnych, kotłowni i innych wilgotnych miejsc. Tam stężenie tych substancji jest niezwykle wysokie, co zwiększa ryzyko zatrucia i innych nieprzyjemności.
  2. Broń się jak możesz przed piciem wody z kranu. Strzeż się też kupowania wody w butelkach, piwa i napojów gazowanych. One zawierają gigantyczne stężenie DHMO. Jeżeli chcesz zaspokoić pragnienie, bezpiecznym rozwiązaniem będzie wino (najlepiej tanie, choć każde się nada), wysoko wydestylowany spirytus, bądź w ostateczności whisky.
  3. Ogranicz prysznice, kąpiele i inne zabiegi higieniczne do absolutnego minimum. Woda z kranu zawiera bardzo wysokie stężenie DHMO, a w czasie kąpieli czy prysznicu na kontakt z tą substancją jest narażone całe ciało. Osobiście zalecamy mycie się w misce za pomocą gąbki i dużej ilości mydła. Ogranicza to kontakt wody z powierzchnią ciała do minimum, co obniża ryzyko.
  4. Regularnie odladzaj zamrażarkę, lód tam zawarty zawiera bardzo duże stężenie DHMO. Lód tam zawarty najlepiej wynieść na dwór.
  5. Zapomnij o wakacjach na plaży! Woda morska to jedna z najczęstszych przyczyn zatrucia DHMO. Osobiście polecamy wakacje w Tatrach, Dubaju lub w Paryżu. Natomiast odradzamy Hawaje, Wenecję czy też Mazury.
  6. Unikaj instalowania w domu gaśnic wodnych. Można użyć bezpieczniejszych gaśnic śniegowych i proszkowych które są w 100% wolne od DHMO.
  7. Broń się od szczepień! Nie daj się zwieść, szczepienia są tak naprawdę kombinacją wielu trucizn i drobnoustrojów chorobotwórczych. Oczywiście wśród substancji stosowanych w nich jest także DHMO! Unikaj jak ognia!

Mamy nadzieję że powyższe porady otworzą wam umysł i uświadomią jak wielkim zagrożeniem bywa ignorancja i nieweryfikowanie faktów. Życzymy wam wszystkim bezpiecznego lata!

Źródło[edytuj • edytuj kod]