NonNews:Hiperszybki cud urbanizacji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „13:14, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

9 czerwca 2011

Tak wygląda Polepie dzisiaj!
Lekki postęp biorąc pod uwagę stan sprzed kilkunastu dni

Pamiętacie może naszą wiadomość o Polepiu? Tym ostatecznym zadupiu gdzieś między Litwą a Białorusią, któremu W*******a zrobiła przysługę i napisała ośmiosettysięczne hasło? Nonsensopedia położyła oczywiście rękę na pulsie oraz obiecaliśmy wam wszystkim, że nieprędko podzielimy się z wami kolejnymi informacjami na temat tego miejsca. To co się jednak stało, przerosło nasze wszelkie oczekiwania...

Po opublikowaniu artykułu na temat skrawka tej beznadziejnej ziemi, stała się ona tak zauważona przez świat, że napłynęły do nas tysiące wniosków dotyczących możliwości inwestycji w tamtym miejscu. Odesłaliśmy ich oczywiście do odpowiednich litewskich samorządów, a wraz z tym wydarzeniem zaczęło się istne szaleństwo. Pierwszy dźwig stanął kilka godzin po opublikowaniu artykułu, a w przeciągu kilku kolejnych stawały już pierwsze budowle. Niecały miesiąc od momentu tego przełomowego w dziejach Polepia wydarzenia, stanęło tam Światowe Centrum Handlu i Gospodarki. Składający się z kilkudziesięciu drapaczy chmur kompleks biurowców jest największym tego typu nie tylko w Europie, ale i na całym świecie! W przeciwieństwie do Singapuru, geografia Polepia umożliwia dalsze rozbudowywanie tego kompleksu na jego okolicznych terenach. Obecnie poczynane są plany budowy kosmodromu oraz wioski olimpijskiej. Polepie wystąpiło już do ONZ o niepodległość, obecnie przygotowywane są projekty flagi oraz hymnu.

Całe to zdarzenie doskonale naświetla wpływ Nonsensopedii na sytuację polityczną na świecie. Jeżeli ktoś z Was ma potrzebę wystąpienia o niepodległość działki bądź innego kawałka ziemi, którego jesteście szczęśliwymi posiadaczami, piszcie do nas na adres kontakt@nonsensopedia.eu. Nazwa i krótki opis kraju jest wymogiem, natomiast propozycje flagi i hymnu są mile widziane. Wasze propozycje opublikowane zostaną w specjalnym Nonźródle, a na dniach spodziewać powinniście się napływu inwestorów, którzy spełnią Wasze marzenie.

Źródło[edytuj • edytuj kod]