Komentator podczas meczu o akcji Podolskiego

- A nawet różowa!- Trzeciak
- Chyba czerwona...
- Coś pomiędzy żółtą a czerwoną
- Trzeciak

Mecz Niemcy vs. Szwecja (Mundial 2006) rozpoczął 24 czerwca o godzinie 1700. Mecz bardzo ważny dla obu drużyn, bowiem w 1/8 finału liczy się każda chwila, ponieważ przegrana oznacza odpadnięcie z dalszych rozgrywek. Powiedzmy sobie szczerze – Szwedom jakoś nie idzie na tym mundialu, co nie oznacza że przegrają; można nawet rzec, że walka będzie wyrównana. Niemcy rozpoczęli mecz i już w 4 minucie Łukasz Podolski strzelił bramkę, Niemcy ciągle atakowali, więc strzelił także po następnych 8 minutach i było już 2:0. Do 35 minuty nie strzelił już następnej bramki. Za to, właśnie w tej minucie zawodnik reprezentacji Szwecji dostał czerwoną kartkę i od teraz Szwecja jedenastka Szwedów liczy dziesięciu zawodników. Oczywiście Niemcy ciągle dominowali, sędzia doliczył 2 minuty i... Koniec połowy!

Do przerwy Niemcy prowadzą 2:0

Drugą połowę rozpoczęli Klose i Podolski. W 52 rzut karny dla Szwecji! Larsson przewrócił się na 12. metrze po starciu z Metzelderem. Minutę później ten sam piłkarz strzelał i... nie strzelił. Nadal 2:0 po bramkach Polaka. Niemcy... jak zawsze... Po 70 minucie nastąpiła seria zmian, której ofiarą padł strzelec 2 bramek - Podolski, żegnany oklaskami. Za to Tim Borowski (następny Polak?!?), który wszedł za innego zawodnika, po 3 minutach od wejścia na boisko dostał kontuzji, nie była jednak groźna i zaliczył spektakularny powrót. A wynik wciąż taki sam jak na koniec pierwszej połowy. Sędzia dolicza 3 minuty do spotkania, kibice odliczają sekundy do końca meczu. Koniec!

Niemcy wygrywają 2:0