Przedstawiamy Wam nową Nonsensopedię – wygodniejszą, czytelniejszą, ładniejszą! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

NonNews:Polska Wikipedia przekroczyła 500.000 haseł

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „14:38, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Admin Wikipedii, czujnie obserwujący licznik stron

14 maja 2008

Najsłynniejsza parodia encyklopedii internetowej przekroczyła pół miliona haseł!

Przypomnijmy: Wikipedia to polskie polskojęzyczne satyryczne przedsięwzięcie parodiujące encyklopedie internetowe, między innymi Nonsensopedię, która jest w niej żartobliwie określana mianem „parodii Wikipedii”. Powstała ona 26 września 2001 roku, po spektakularnym sukcesie Nonsensopedii.

Jak to zwykle bywa w tradycji Wikipedystów, na kilka tygodni przed przebiciem 500.000 trwały przygotowania – czyszczenie artykułów, w których brakło kropki na końcu zdania, bądź ich autorzy ośmielili się pisać jedynie słuszną prawdę i tworzenie dziesiątek meta-stron (dla pewności, że wszyscy Wikipedyści się dowiedzą o tym święcie). Już w zeszłym roku odbywały się zakłady, kiedy to powstanie półmilionowy artykuł i o czym będzie. Miało być zajeCenzura2.svg, a wyszło... jak zawsze. Artykułem numer pięćset tysięcy zostały jednozdaniowe wypociny jakiegoś IP'ka, które to wypociny po kilku minutach wykastrował wściekły admin. No cóż... może przy 600.000 wyjdzie lepiej?

Źródło[edytuj • edytuj kod]