NonNews:Portugalia vs. Meksyk (Mundial 2006)

To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „13:44, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Ja chcę cukierka!

Paweł Janas

Mecz Portugalia vs. Meksyk (Mundial 2006) rozpoczął się 21 czerwca o godzinie 1600. Hymny obu państw już odegrane. Portugalczycy w tradycyjnych strojach - na bordowo/czerwono. Meksykanie, jak zwykle przy śpiewaniu hymnu z rękoma charakterystycznie przyłożonymi do serca, w białych koszulkach i zielonych spodenkach. Mecz toczyć się będzie przy zamkniętym dachu. Meksyk zaczyna... Meksyk ciśnie... Meksyk gra... ale to Portugalia w 6 minucie strzela bramkę... 1:0 dla Portugalii!!! Maniche zagrał na lewo do Simao Sabrosy, który pociągnął kilka metrów, podał piłkę na środek pola karnego, gdzie nadbiegający Maniche skierował futbolówkę pod poprzeczkę meksykańskiej bramki!!! To był pierwszy w tym meczu wypad Portugalczyków!!! Portugalia 1, Meksyk 0!!! Meksykanie w szoku, zostali skarceni i nie mogą jak na razie wyprowadzić piłki z własnej połowy. Jeśli Portugalia zwycięży Angola może przejść dalej... Po 15 minucie spotkania TV Polsat przestała nadawać... cóż za strata dla widzów... Ja też miałem pewne problemy techniczne... W międzyczasie, w 22 minucie w polu karnym Meksyku ręką zagrywa Meksykanin, nie była to ręka Boga, dlatego też sędzia nie ma wątpliwości dyktuje rzut karny dla wicemistrzów Europy, którego z oczywistych względów wykorzystują. 3 minuty później padł gol dla Meksyku...Zabójcze są ataki Meksykanów, jednak zawsze coś brakuje do ich poprawnego wykończenia. Sędzia doliczył słynne 2 minuty.

Po pierwszej połowie Portugalia prowadzi 2:1

Drugą połowę zaczęła Portugalia... Meksykanie długo myśleli nad wykonaniem rzutu wolnego z 50 minuty. Nic jednak nie wymyślili i piłka poleciała obok bramki. W 57 minucie Meksyk dostał szansę (KARNY!), ponieważ ręką w polu karnym posłużył się Miguel, to też nie była jednak ręka Boga... Meksykanin jednak zamiast w bramkę, celował w kibiców. Wyszło mu.. ale nie trafił do siatki. W 60 Perez dostał 2 żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę...3 najgorsze minuty Meksyku. Mieli Portugalię na tacy... ale to już przeszłość! Meksyk nadal dominuje, no ale nic z tego... na stadionie w Lipsku Angola prowadzi z Iranem 1:0! Jeszcze jeden gol Angoli lub Portugalii i Meksykanie pożegnają się z turniejem!!! Coś nie idzie Meksykanom, może pożegnają się jednak z tym turniejem? Oby... chyba jednak nie... w meczu Angoli z Iranem remis... W 88 minucie dwie kartki: dla Meksyku i Portugalii. Sędzia dolicza 3 minuty. Koniec!

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dlaPortugalii

Teraz meksykanom pozostaje tylko czekać na rozstrzygnięcie meczu Iranu z Angolą... a tam remis, więc Meksyk awansował...