NonNews:Szwajcaria vs. Turcja (EURO 2008)

To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „14:10, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Mecz Szwajcaria vs. Turcja (EURO 2008)

To w Szwajcarii gra tylu bambusów, a u nas tylko jeden? Listkiewicz musi odejść!

Paweł Janas podczas parzenia herbaty

Turcja to wygrała
Bazylea będzie cała!

Poeta o meczu

Przed meczem[edytuj • edytuj kod]

Akcje obu drużyn stoją raczej cienko także nawet bwin nie potrafił trzy dni ustalić współczynnika. Ostatecznie wyższy kurs padł dla Szwajcarii, a to z uwagi na ściany stadionu St. Jakob-Park trochę lipne wytłumaczenie? .

Szwajcaria na biało i czerwono, Turcja, co logiczne, na zielono i też na biało.

Pierwsza połowa[edytuj • edytuj kod]

15 minuta Szwajcarzy mają z górki, zaczął padać deszcz. Pewnie woleliby śnieg, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.
31 minuta Turcy przerobili Szwajcarów na kiełbasę tyrolską, ale póki co tylko słupek.
32 minuta Słupek się zemścił. Importowany Turek Hakan Yakin wbija szmatę na 1-0.
35 minuta Rozkozaczył się nam ten Yakin. Choć bramka stała przed nim jak pustynia Sahara, udało mu się przestrzelić. Na pytanie jak można z takiej odległości spudłować? z wyrazu twarzy Yakina daje się odpowiedzieć: "skoro się dało, to chyba można."
43 minuta Gra rozpadaczyła się na dobre.
Btw, screen z interii:
Komentator zdecydowanie przesadził z tą Saharą
47 minuta Przerwa. Czas dobry na wyprowadzenie twojego psa, czytelniku! Odmaszerować z biednym pieskiem, no już dalej.

Studio[edytuj • edytuj kod]

Bo studia i tak nie będzie. Polsat wyłączył, a tym razem nie ma Zbigniewa Bońka ani innych mających znajomych, o zgrozo, w Turcji czy Szwajcarii. Mimo to Boniek dalej szpanuje, tym razem wyższą matematyką: niesamowitym dowodem udowodnił, iż 2+2x2 równa się 6!

Mamy teorię, dlaczego Yakin w 35 minucie nie strzelił bramki. Buta mu zassało i nie miał startu.

Druga połowa[edytuj • edytuj kod]

Poszli. Komentator Polsatu jest zdania, że już można po ziemi piłką grać .
A co, wcześniej nie można było? - pytam.
48 minuta Sędzia docenił spryt miłość Hakan Kadir Balty do boskiego Diego i dał mu żółtą kartkę.
55 minuta Żółta kartka. W sumie to słusznie, z drugiej strony Szwajcaria to nie czerwony krzyż.
57 minuta 1-1 - Szmata z główki... Mógł go ten Szwajcar zabić, a nie kosić.
59 minuta Widmo zamieszek w Bazylei na chwilę oddalone.
67 minuta Tak się składa, że remis stawia obie drużyny pod ścianą... wygrana da Szwajcarom cień nadziei, lub chociaż cień do powiek Cristiano Ronaldo.
70 minuta Sędzia nie odgwizdał rożnego po zrykoszetowanym strzale Murzyna. Rasizm?
81 minuta Turcy czyszczą przegrody nosowe z nieczystości.
85 minuta Pokaz futbolu totalno-zawałowego. Pięciu na dwóch przy kontrze to za dużo dla Szwajcarów - spoko chłopaki, będą zniżki na kebaby.
90 minuta Emir Yashik krwawi - Szwajcarzy nic sobie nie robią (a konwencja genewska to nie ze Szwajcarii przypadkiem?). Tacy gościnni, kurwa jego mać :)
93 minuta No i kto będzie chodził na mecze na St. Jakob-Park ? 1-2. Turcja wins.
95 minuta Szwajcarzy out z turnieju. Płacze, szlochy itp.

Miasto i stadion ocalone, kebaby za 1 euro, kolejne 120 tys. tureckich imigrantów planuje osiedlić się w Zurychu i Bazylei.

Szwajcarzy mają już na Euro 2008 wyjebane. Oby jutro to samo co Turcy z nimi, nasi zrobili z Austriakami. Możliwe, że są urodzonymi frajerami, o czym przekonamy się jutro/dzisiaj. Relacja naturalnie będzie, na dobre i na złe. Dobranoc. PS Dzisiaj też nie pijemy, w czwartek będzie można.