NonNews:Togo vs. Szwajcaria (Mundial 2006)

To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „14:15, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

...bo, panie, ja panu mówię. Te czarnuchy są bardzo przystojne i na niejednego mam ochotę, ale panie - dali dupy, mówię panu, dali normalnie dupy! Żeby czarni dale się ograć wytwórcom czekolady?

Paweł Janas o meczu Togo vs. Szwajcaria

Mecz Togo vs. Szwajcaria (Mundial 2006) rozpoczął się 19 czerwca o godzinie 1500. Sędziowie wyprowadzają obie drużyny na murawę. Togo na zielono, Szwajcarzy - w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Jako pierwszy rozbrzmiewa hymn Togo. Po chwili słychać hymn Szwajcarii, śpiewany także przez kibiców dominujących na trybunach w Dortmundzie. Owacja szwajcarskich fanów, temperatura się wzmaga, już za chwilę niezwykle ważny dla Szwajcarów pojedynek. Pierwszy gwizdek paragwajskiego arbitra i Togijczycy ruszają do boju...12 minuta - strzały: 1-4; posiadanie piłki: 33%-67% po stronie Szwajcarów. Przez pierwsze 15 minut szwajcarzy dominują... w 16 pada gol dla Szwajcarii! po dośrodkowaniu z lewej na długim słupku zgrywa Barnetta, a Frei umieszcza piłkę w siatce. Szwajcarzy kontrolują grę, rozgrywają spokojnie w środku pola gry, od czasu do czasu nękając togijską obronę. W środkowej strefie rządzą Vogel i Cabanas... W 25 minucie następuje zmiana w togijskiej ekipie. Minutę później Adebayor dośrodkowuje z prawej... do nikogo. Statystka strzałów prawie się wyrównała, posiadanie piłki nie bardzo (strzały: 4-5; posiadanie piłki: 37%-63%). Po 33 minutach gry Togijczykom brakuje na nią pomysłu. Z upływem czasu po zdobyciu bramki podopieczni trenera Koebi Kuhna pozwalają rywalom na coraz więcej. Chwilami wydaje się, że wyrównanie jest tylko kwestią czasu...

Koniec pierwszej połowy. Szwajcarzy wywalczyli sobie prowadzenie, ale potem oddali pole przeciwnikom.

Piłkarze wyszli już na drugą. Co za poświęcenie. Szwajcaria nadal w przewadze, ale tylko na papierze. Jeden z najsłabszych meczów... nie wiem jak wymyśliłem te opisy w pierwszej części...82 minuta - łatwa strata Szwajcarów w środku. Romao na lewo, dośrodkowanie Forsona! Kader nie opanował piłki... W 88 minucie jest już 2:0 dla Szwajcarów!!! Lustrinelli do Barnetty na 16. metr, a ten huknął w długi róg z prawej, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Sędzia doliczył 3 minutki...

Koniec meczu. Szwajcarzy liderem grupy G, Togo odpada z rywalizacji.