Oranżada

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Oranżada – chłodzący gazowany napój bezalkoholowy, tradycyjnie o intensywnie słodkim, pomarańczowym smaku. Charakteryzuje się tym, że mimo bycia spragniony jak łania po ucieczce przed myśliwym, napój ten nie ugasi twojego pragnienia. Stworzony po to, by wywoływać ciągłe pragnienie. Substancja ta jest sprytnie pomyślaną mieszanką, która w praktyce jest maszynką do zbierania pieniędzy poprzez nieświadome spożywanie jej przez ludzi spragnionych. W skrócie działa to na zasadzie „zacznij, a nie przestaniesz”. W tym przypadku, gdy chociaż raz weźmiesz łyk oranżady, możesz być pewien, że będziesz musiał ją pić przez dłuższy okres. Tak oto opróżniają się kolejne butelki tej morderczej cieczy.

Właściwości[edytuj • edytuj kod]

Rosja ma umowę z Aquafreshem, a Inowrocław z...

Oranżada występuje w wielu różnych kolorach, z czego każdy posiada odpowiednie właściwości, takie jak regeneracja many, zdrowia, bonus do siły bądź zwinności, itp. Najpowszechniejsze kolory mikstury to:

Oprócz niebywałej palety kolorów oranżadę rozróżnić można poprzez butelkę w jakiej się mieści:

  • plastikowa;
  • szklana;
  • oranżada w proszku mieszcząca się w małych torebeczkach, coś a’la kokaina;
  • oranżada zapakowana w foliowym woreczku, którą piło się za pomocą słomki – limitowana PRL edition.

Dystrybucja[edytuj • edytuj kod]

Ceny oranżady są stosunkowo nieduże (niższe od wody), a wszystko po to, aby przyciągnąć jak największą rzeszę klientów, którzy po pierwszym spożyciu będą jak bezmózgie zombie łykać kolejne litry, wydając tym samym ogromne ilości pieniędzy. Świetnym tego przykładem są napoje gazowane sprzedawane w wielu osiedlowych sklepach przez dilerów udających starsze panie. Ceny tych oranżad nigdy nie przekraczały 50 groszy i tym samym łatwo zwabiały młodzież. Na szczęście policja zainteresowała się tym procederem i w wielu miastach i wsiach te miękkie narkotyki zostały wycofane ze sprzedaży. Wywołało to falę protestów i manifestacji ze strony młodzieży, która domagała się przywrócenia taniej oranżady na półki sklepowe.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
oranżada