Pakistan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nieodłączna część życia Pakistańczyków
Jedna z wielu kopalni asfaltu
Typowa droga szybkiego ruchu w stolicy Pakistanu
Trzon armii pakistańskiej to postradzieckie czołgi
Broń popularna w walce z czołgami

Pakistan – znany na całym świecie kraj z południowej Azji, który słynie głównie z biedy i ujemnego rozwoju technologicznego. Obecnie potencjał gospodarczy dorównuje czeczeńskiej ekonomii. Pakistan jest głównym odbiorcą AK-47 i innych samoróbek, które dalej trafiają do pakistańskiej armii, bardziej znanej na zachodzie jako terroryści. Pakistan jako kraj rozwijający się jest bogaty w zasoby żelaza (głównie sprzęt wojskowy) i asfaltu.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Takowa na pierwszy rzut oka nie istnieje, jednak po kilku dniach podróżowania w tym kraju możemy zobaczyć liczne fabryki amfetaminy, poza tym gospodarka przemysłowa opiera się na produkcji i powielaniu uzbrojenia ze skradzionych podczas I Wojny światowej projektów broni, czołgów i kajaków. Pakistan masowo eksportuje terrorystów-samobójców oraz wąglik, od roku 1999 zaczął również sprzedawać podrobioną odzież znanych marek, więc kupując tanią odzież na bazarach oraz lumpeksach mamy pewność że wspieramy pakistańską gospodarkę. Kraj ten co roku skrupulatnie importuje brudne pieniądze, fanatyków religijnych, AK-47, dzikie plemiona indiańskie i azbest, który nadal jest powszechnie wykorzystywany to wspomnianej już taniej odzieży oraz budownictwa. Najczęściej azbest jest dostarczany do Pakistanu za darmo, wraz z transportem z kraju, który go eksportuje.

Infrastruktura[edytuj • edytuj kod]

Nie odbiega od norm panujących w czasach najciemniejszego średniowiecza. W Pakistańskim słowniku słowo „droga” nie istnieje; zastępowane jest 天将降大 任於是人也,必先收五元, co w Polsce można oznaczać jako szlak Off-Road dla pojazdów gąsienicowych. Z tego względu w Pakistanie niezwykle modne jest posiadanie w przydomowym ogródku chociaż jednego pojazdu gąsienicowego z czasów ZSRR. Ważnym środkiem komunikacji w tym kraju trzeciego świata jest kolej, trasy są dwie: jedna do Moskwy, a druga na stadion X-lecia w Warszawie. Niestety ta ostatnia z powodu rozbiórki stadionu od roku 2009 zostanie przebudowana, oraz będą 3 stacje Islamabad > Bazar Różyckiego > Hala Banacha. Pakistański rzecznik w sprawie przebudowy trasy przechwala się, że do 2247r. zostanie ukończona i do 2653r. będzie liczyła tyle samo stacji co w tym samym czasie polskie metro. Wodociągi, sieci energetyczne, autostrady oraz ścieki nie są jeszcze znane, analitycy zgodnie twierdzą że w ciągu 120 lat Pakistan powinien zauważyć, że wodociągi oraz sieci energetyczne są zgodne z ich religią.

Ustrój[edytuj • edytuj kod]

Powszechnie uznaje się, iż w Pakistanie panuje monarchia terrorystyczna. To pozostałość po rządzie komunistów, którzy Pakistanem rządzili przez dziesiątki lat, kiedy Engels i Marks sikali jeszcze pod siebie (jeden pod drugiego znaczy się). Ciekawostką takiego systemu jest to, że nie ma żadnej drogi do wyboru króla, który zawsze wybiera się sam (to też zaczerpnięte z komunizmu). Konstytucja Pakistanu natomiast ogranicza się do stwierdzenia, aby "naładować broń i pokojową drogą zachęcać inne narody do przejścia na Islam".

Technologie[edytuj • edytuj kod]

Obecnie to, co Pakistan nazywa technologią, my nazywamy skansenem. W codziennej prasie rzadko czytamy o pakistańskich naukowcach, jednak nasze źródła alarmują nas iż ostatnio w Pakistanie zostało wynalezione wiadro, jednak mówi się że nie zostanie ono wykorzystane w celach militarnych, gdyż naukowcy nie potrafią jeszcze znaleźć sensownego zastosowania technologi wiadrowej, pomimo to Uzbekistan, Afganistan i inne kraje kończące się na -stan chcą wykupić patent na tą technologię, nieoficjalnie mówi się że Gameforge wprowadzi do pakistańskiej edycji Ogame technologię wiadrową jako potrzebną do produkcji krążowników. Komputer w tym kraju posiada 0,6% domostw natomiast internet 0,00043%. Obecnie przyjmuje się że internet nie jest popularny w Pakistanie ponieważ jedynym dostawcą internetu jest Neostrada, co sprzyja rozwijaniu się e-kidsów. Obecnie najpopularniejszymi grami są Tibia, Ogame, Metin3, serwery tych gier są ciągle zlagowane, nie tylko z powodu obecności wielu graczy, stawiania ich na modemach 56k, a głównie przez groźne albańskie wirusy. Gry MMO są głównie popularne z powodu opóźnionych premier zachodnich gier, tj. w 2017r. ma się ukazać Age of Empires II a w 2022r. Age of Empires II w wersji Rosyjskiej, ogólnie dostępnej dla wszystkich państw z końcówką -stan. Rząd pakistański dla swojego wojska w celu szkolenia pilotów myśliwców w latach 2009-2010 zamierza zakupić 2 komputery klasy PC intel Pentium 4, 256 sdram, GeForce 2 MX oraz najnowsze oprogramowanie Microsoft Flight Simulator 95. Cały zakup zostanie w 60% pokryty z eksportu marihuany a pozostałe 40% z środków unijnych.

Kultura i sztuka[edytuj • edytuj kod]

Pakistan ma bardzo bogatą kulturę o czym zapewnia Jaś Śmietana, który w latach 1824-2001 przebywał w Pakistanie, z innych źródeł znamy bardzo popularne w rozrywki kulturalno-muzyczno-naukowe :

  • Radosne strzelanie z ak-47 w niebo (天将降大)
  • Pakistańska ruletka (polega na rzuceniu kamienia w pole minowe a następnie bezpieczne dojście do niego i wrócenie z nim do towarzyszy zabawy).
  • Rodzinne ataki na amerykańskie bazy.
  • Robienie tłumu na bazarach (bardzo popularne, tego typu rozrywki ściągają masę ludzi aby tłoczyć się między straganami. Amerykańscy naukowcy twierdzą że można to też nazywać obcieractwem)
  • Liczne rozrywki wojenne, przez białych z zachodu jest to nazywane pejntbolem, niestety mało kto z nich wie że zamiast kulek z farbą używana jest prawdziwa amunicja.

Innymi szeroko znanymi kulturowymi dobrami objętymi przez Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO czyli
co warto odwiedzić w Pakistanie :

  • Szalet wodza u podnóży góry Kilimandżaro w zachodnim Pakistanie.
  • Skrobana figurka z koziego kału bożka Kałkanosa
  • Stalagmity koło jednej z plemiennych wiosek utworzone przez skrystalizowanie się ziemi zaraz po wybuchu Czarnobyla.

Religia i polityka[edytuj • edytuj kod]

Główną władzą sądowniczą i ustawodawczą jest Allah, władzą wykonawczą jest siatka terrorystyczna z Bin Ladenem na czele, ale o nim później, polityka w tym kraju jest religią, a religia polityką. W rządzie dominuje partia polityczna Al-Kaida, zaś inną nieważną działalnością państwa, taką jak rozwój gospodarki, infrastruktura, podatnicy czy opieka zdrowotna zajmuje się rada 100 starców. Aby być w radzie mędrców należy spełniać jedno lub więcej z poniższych kryteriów:

  • Dużo zer na koncie.
  • Sławni starzy.
  • Posiadasz plecy u ruskich, czarnych, żółtych lub zielonych.
  • Masz kilka gwiazdek na pagonach.
  • Bin Laden to twój wujek/stara/stary.
  • Umiesz liczyć w zakresie 10 i mniej.

Religia i sport[edytuj • edytuj kod]

Drugą religią w Pakistanie jest krykiet. Pakistańczycy do krykieta podchodzą co najmniej tak samo poważnie jak do wiary w Allaha. Krykiet jest tak samo nieodłączną częścią życia każdego Pakistańczyka jak chodzenie do meczetu. Każdy Pakistańczyk grał kiedyś w krykieta, bądź gra, albo przynajmniej kibicują. W każdej zubożałej pakistańskiej wiosce można zobaczyć ludzi grających w krykieta za pomocą piłki tenisowej, kawałka drewna zamiast kija i ustawionych na sobie puszek zamiast wicketa.

I byłoby to całkiem przyjemne i zdrowe hobby, gdyby nie kilka faktów. Po pierwsze Pakistańczycy to reprezentacja testowa grająca mecze z kilkoma innymi najlepszymi zespołami świata. Wśród tych zespołów są znienawidzone Indie i Sri Lanka. Każdy mecz tych drużyn to de facto święta wojna. A po meczu nienawiść między krajami wzrasta co prowadzi do wojen. Fama niesie, że wojna o Dżammu i Kaszmir to nie wojna o tereny, ale wojna wywołana stwierdzeniem prezydenta Indii, że Pakistańczycy są gorsi of Hindusów w krykieta. Pakistańczycy postanowili odpowiedzieć na obelgę zbrojnie.

Mówi się też że nienawiść do Ameryki wynika także z tego, iż Amerykanie upośledzili krykiet tworząc baseball, a jak wiemy muzułmanie są wyczuleni na punkcie parodiowania ich religii, a tak przecież traktują krykiet.

Pakistańczycy wierzą też, że krykiecista Inzamam był wcieleniem Allaha, który (wedle Pakistańczyków) lubi krykiet, bo inaczej Pakistańczycy nie byliby tacy dobrzy w tę grę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: