Pegaz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
W Azji można jeszcze spotkać pegazy
Słownik
Zobacz w słowniku:
pegaz

Pegaz – skrzydlaty konik z mitologii greckiej utożsamiany z kucykami. Niesłusznie. Według starej legendy kryzysowców dosiadali go herosi kiedy lecieli walczyć z chimerą, choć dziś wiadomo, że latali po bułki.

Narodziny

Nikt naprawdę nie wie, skąd wziął się Pegaz. Jest dużo różnych wersji, jak na przykład taka, że powstał z krwi Meduzy. Oczywiście to bzdura. W takie opowieści wierzyli może ówcześni chłopi, którzy nie wiedzieli nawet, że meduzy nie mają krwi.

W dzisiejszych czasach, dzięki skomplikowanym badaniom naukowo-archeologicznym możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, że Pegaz był produktem nielegalnych eksperymentów z zakresu inżynierii genetycznej. Prawdopodobnie prowadził je któryś z bogów, ponieważ śmiertelnicy byli w tamtych czasach za głupi, żeby wiedzieć cokolwiek o genach. Głównym podejrzanym jest Posejdon, gdyż na niedawno odkrytym szkielecie Pegaza znaleziono ślady morskiej piany[1].

Prawdopodobnie projekt był nieudany i dlatego został porzucony na łaskę śmiertelników. Przypuszcza się, że pierwotnym celem było nie wyhodowanie szkapie skrzydeł, tylko sprawienie, żeby sikał dobrej jakości browarem.

Śmierć

Pegaz od początku swojego istnienia irytował bogów. Często latał nad olimpem, zasłaniał słońce i przeszkadzał w opalaniu. Sielanka skończyła się, kiedy nasrał z wysoka na Zeusa, który akurat spędzał czas z jakąś losową, porwaną śmiertelniczką, jak miał z zwyczaju. Zeus wkurzył się niewiarygodnie, od razu chwycił błyskawicę i zestrzelił wredną szkapę.

Wieczorem, kiedy Zeus był już mocno narąbany (jak co dzień), poczuł wyrzuty sumienia. Stworzył więc Pegazowi nowy gwiazdozbiór, w ramach przeprosin.

Zobacz też

Przypisy

  1. Stanowisko archeologiczne było na plaży, ale eksperci wykluczają jakikolwiek związek