Piotr Rubik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Piotr Rubik podczas przeżywania orgazmu

Jest cudowny, te jego piosenki są śliczne.

Twoja żona, siostra lub matka o Piotrze Rubiku

Twoja stara klaszcze u Rubika.

Obraza majestatu

Pan Maestro Piotr Rubik (ur. 3 września 1968 w Warszawie) – polski kompozytor muzyki sacro polo. Opiera swoją karierę na śmierci papieża Jana Pawła II.

Popularność[edytuj • edytuj kod]

Wszechobecny w telewizji, prasie, Internecie i toalecie artysta, którego jeszcze 3 lata temu nikt nie poznawał na ulicy. Jego pierwszym większym dziełem było oratorium „Świętokrzyska Golgota”. Nie odniosło jednak komercyjnego sukcesu, gdyż Pan Piotr zapomniał o rozprostowaniu włosów w dniu premiery. Swoją błyskotliwą karierę rozpoczął od napisania średniowiecznego oratorium Tu Es Petrus. Później było już tylko gorzej.

Skomponował też muzykę do „wejścia” w Wiadomościach w TVP 1. Dzięki tej współpracy został wylansowany na festiwalach organizowanych przez ten właśnie koncern medialny i został mianowany nadwornym kompozytorem TVP.

Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą konfliktu z agencją koncertową, z którą dotychczas współpracował. Rozstał się też z solistami Oratoriów. Próbował sam, jeden zastąpić ich wszystkich, występując na koncercie w roli sześciu solistów, dyrygenta, narratora, kompozytora.... Przy okazji wyszło na jaw, że Mistrz nie zna tekstów swoich największych przebojów. Po tej błazenadzie, postanowił skompletować nowy skład wokalistów. Doświadczonych, wybitnych artystów (m.in. Joanna Słowińska, Janusz Radek, Maciej Miecznikowski, Przemysław Branny) zastąpił grupą maturzystów. Dzięki temu wciąż jest na pierwszym planie podczas koncertów.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Jest właścicielem pięknych i gładkich (codziennie prostowanych) blond włosów, które wielu ludziom kojarzą się z mopem do mycia podłogi. Jest właścicielem pięknych i gładkich (codziennie prostowanych) ciemnych włosów z trwałą ondulacją, które wielu ludziom kojarzą się z mopem do mycia podłogi. Jest również posiadaczem blond piękności, której nazwisko mówi samo za siebie. Aby uczynić swoje życie bardziej pikantnym, jego żona jest ok. 20 lat od niego młodsza, ale oczywiście on jest wrażliwym artystą i nigdy nie skrzywdziłby dziecka! Jako świeżo upieczony małżonek doskonale dogaduje się z młodszym od siebie teściem. W wolnych chwilach Pan Piotr zajmuje się administracją forum internetowego, w całości poświęconemu jego własnej, anielskiej osobie. Forum to na obecną chwilę przypomina sektę, w której wszyscy użytkownicy zwracają się do swojego bohatera per „Mistrzu”. Jeśli znajdzie się jakiś recydywista, który przez przypadek nie wpisze przez nazwiskiem mistrza literki „p”. (w domyśle – Pan) – zostaje potraktowany banem przez wierne moderatorki.

Muzyka[edytuj • edytuj kod]

Piotr Rubik podczas gry Świętokrzyskiej Golgoty

Niesamowicie ambitna, wymagająca i wiele wnosząca, czerpie z takich osiągnięć klasyki jak ABBA i soundtrack Pokemonów. To dlatego, a nie przez rzekomy sukces komercyjny Piotr Rubik stał się ikoną obecnej muzyki klasycznej.

Piotr Rubik stał się mentorem dla takich laików jak Henryk M. Górecki i Krzysztof Penderecki, którzy, jak sami twierdzą nigdy mu nie dorównają. Niektóre medium twierdzą że sam Woflgang A. Mozart wyraża swoją aprobatę dla muzyki Rubika zza grobu.

Pan Piotr jest autorem muzyki wielu Oratoriów:

  • Świętokrzyska Golgota
  • Tu Es Petrus
  • Pasztet Psałterz Wrześniowy
  • Zakochani w Krakowie
  • Habitat

Wydał też płytę o znaczącym tytule „Rubikon”. Podobno przymierza się do całkowicie autorskiego projektu. O matko!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]