Polepie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Totalna pustka, las i zadupie

Paliepiai – viensėdis Šalčininkų rajono savivaldybėje, 4 km nuo Jašiūnų.

Nawet rodowici Litwini nie mają tutaj nic do powiedzenia

Polepie (lit. Paliepiai) – zupełnie zapomniany przez ludzkość, geografów, a nawet siły wyższe zakątek naszego północnego sąsiada. Wieś ta, o ile można to w ogóle nazwać wsią, jest tak nieatrakcyjna, że od początku formowania się Ziemi nogę postawiło tam raptem kilkaset żywych stworzeń. Specjaliści[potrzebne źródło] spekulują, że na terenie Polepia zatrzymuje się biologia i w związku z tym nie wykształciły się tam jeszcze nawet najbardziej prymitywne formy życia. Możliwe również, że znajduje się tam portal zasysający materię do równoległej rzeczywistości, z której nie ma już powrotu.

Dane[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
  • KrajPolska Litwa, ale jeszcze kiedyś będzie nasze.
  • GminaSokolniki, Słoneczniki, Soleczniki
  • Okręg (takie litewskie województwo) – wileński
  • Najbliższy ślad cywilizacji – Jaszuny (alt. Jaszczury)
  • Ludność7 (dane z 2001 roku), najprawdopodobniej sam samorząd i proboszcz.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Hipotetyczny mieszkaniec Polepia

Polepie jest to kawałek ziemi niczym każdy inny w dowolnym miejscu na świecie. Równie dobrze można nazwać swoją działkę i wystąpić do starostwa o jej suwerenny status. W Polepiu przez setki milionów lat nie zatrzymał się nawet pies z kulawą nogą, jednak wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy pewien jasnowidzący Wikipedysta pokusił się o napisanie o nim hasła. Jego wyczucie okazało się perfekcyjne, a Polepie zostało hasłem numer 800'000 i po wsze czasy będzie widnieć jako kamień milowy statystyk tejże bluźnierczej strony.

Ludność[edytuj • edytuj kod]

Mieszkańcy Polepia są prawdopodobnie bardzo zróżnicowaną grupą etniczną. Na ich temat wiadomo mniej niż nic, a jedyne spekulacje wskazują na kilka wariantów: małą, trzypokoleniową rodzinę, dwa zwaśnione domostwa, trzy samotne małżeństwa, w tym jedno z nieporadnym dzieckiem lub kilku samotnych pierdzieli kończących ich puste życia tam, gdzie nawet światło słoneczne ma trudności z dotarciem. Kombinacje te można oczywiście mieszać do woli, byle by w sumie dały liczbę 7. Instytuty nauk socjologicznych prowadzą właśnie intensywne badania w kwestii tamtejszej etniki.

Wyróżnienia[edytuj • edytuj kod]

Polepie zostało nieoficjalnie nagrodzone odznaczeniem „Największe Znane Ludzkości Zadupie 2011”, a także uhonorowane wyżej wspomnianym kamieniem milowym na polskiej Wikipedii. Kto wie, być może dzień 10 maja 2011 roku okaże się momentem zwrotnym w historii tej zapomnianej połaci polskiej litewskiej ziemi i stanie się ona jedną z większych europejskich metropolii?