Rurkowce

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Na dnie oceanu, w Rowie Mariańskimr-ru-rurkowce

Janusz Korwin-Mikke o rurkowcach
Rurkowiec we własnej osobie

Rurkowce – dziwaczna, współczesna i całkowicie niesformalizowana subkultura. Charakteryzuje się średnim IQ na poziomie temperatury pokojowej, całkowitym brakiem indywidualizmu, uzależnieniem od Facebooka i kolorowymi ubraniami. Często lewaki i homosie.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Przedstawiciele rurkowców noszą kolorowe, wypalające oczy ubrania. Często łączą bardzo gryzące się ze sobą kolory i obrzydliwe oczojebne wzorki. Najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu są spodnie, zawsze bardzo ciasne, dzięki czemu zawsze widać krój bielizny na pośladkach. Dymorfizm płciowy praktycznie nie istnieje, choć czasem męskie osobniki noszą zarost, a żeńskie posiadają piersi. Niestety to wyjątki mieszczące się w granicy błędu statystycznego. Budowa ciała zazwyczaj drobna i anorektyczna, ale to nie jest reguła.

Osobniki tego gatunku uwielbiają wielkie okulary, w efekcie czego wyglądają jak gigantyczny owad.

Środowisko naturalne i pożywienie[edytuj • edytuj kod]

Środowiskiem naturalnym są zazwyczaj miasta, dzięki czemu rurkowce mogą swobodnie pozować na światowców. Na wsiach stanowczo nie spotykani, ze względu na konieczność pracy i obowiązków. Masowo okupują parki i kawiarnie, w poszukiwaniu cennych źródeł darmowego internetu. Charakterystyczne jest głośne zachowanie i aktualizowany co minutę status na facebooku. Pożywienie stanowią różnorakie sałatki, sery i inna ekologiczna żywność. Legenda mówi, że rurkowce czasami jadają mięso i papier toaletowy.

Garść Faktów[edytuj • edytuj kod]

  • Ze względu na niską inteligencję, prostą budowę ciała i niskie wymagania życiowe rurkowce są w stanie przeżyć nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach: na dnie Rowu Mariańskiego, przedmieściach Krakowa, a nawet w akademikach!
  • Brak dostępu do internetu wywołuje przyspieszony rozwój umysłowy u osobników tego gatunku, lecz reszta organizmu nie nadążą za odrabiającym ubytki umysłem, w wyniku czego odstawienie od internetu okazuje się śmiertelne.
  • Limit znaków na Twitterze został specjalnie zaprojektowany dla rurkowców, bowiem tekst o większej ilości znaków działa na te osobniki jak czosnek na wampira. Duża część zatraca umiejętność komunikacji tekstowej i porozumiewa się ze światem za pomocą pisma obrazkowego.
  • W przeciwieństwie do Pokemonów, nie stanowią ścisłej grupy wiekowej. Notowane są osobniki od 12 lat do nawet 30, aczkolwiek określenie wieku osobnika bywa nie lada wyzwaniem; najczęściej stosuje się badania krwi. Pozwala to na jednoczesne i jednoznaczne ustalenie płci.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]