Otwórz menu główne

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Artykuł na medal

Mr Smith zawsze mieszka w Londynie

Podręcznik językowy – książka, której celem (w teorii) jest nauczyć języka obcego. Zwykle zawiera kilkaset stron, zupełnie niepotrzebnie, gdyż większość przetrzymuje próbę najwyżej kilku kartek. Ponieważ język obcy to nie matematyka, nie jest tak, że w każdym podręczniku 2 + 2 = 4, a już na pewno nie tak, że tego samego czasu używa się zawsze w tych samych okolicznościach. Stąd autorzy podręczników wykreowali kilkaset rodzajów gramatyki; uczeń, który uczył się z podręcznika A, za żadne skarby nie odnajdzie się w podręczniku B. Jeszcze gorzej, gdy przyjdzie mu zmienić podręcznik w trakcie nauki: każdy kieruje się własną, hermetyczną logiką. Jest to prawdopodobnie powód, z którego większość uczniów kończy na poziomie A1.

Czytanki

Zazwyczaj bohaterem podręcznika jest rodzinka 2+2 (której zawsze wychodzi 4) plus jakiś kotek i piesek i która ma życie jak w Madrycie. Zwykle problemy drugiego świata zwykle ich nie dotyczą: śpią na forsie, jedzą to co najlepsze itd. Osoba uczona języka na współczesnych podręcznikach przyjeżdża do Londynu i rzadko jest w stanie poradzić sobie z najprostszym problemem: od zawiązania buta (cholera, jak są sznurowadła po angielsku?) do przebukowania biletu na samolot.

NonNews

Logo nonnews.png

23 marca

19 marca

14 marca

8 marca

24 lutego

15 lutego


Z archiwum NonNews:

11 października 2006

6 października 2010

Czy nie wiesz…

Najnowsze artykuły

Święto na dziś

Wspomnienie św. Dobrego Łotra

wszystkim Łotrom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji imienin! W dodatku Dzień Niedźwiedzia Grizzly i Światowy Dzień Króla Niedźwiedzi. Niedźwiedziom też składamy życzenia!

Wszystkiego najlepszego!!!
  • 1827 – umiera Ludwig van Beethoven i nikt po nim nie napisze już takich fajnych symfonii.
  • 1830 – Święta Księga Mormona już jest! Najnowsze wydawnictwo!
  • 1943 – Akcja Pod Arsenałem, kolejny sukces Rudego, Alka i Zośki!
  • 2004SLD pączkuje, wskutek czego powstaje nowotwór zwany SDPL.
  • 2011Adam Małysz oddał ostatni skok w karierze.


Grafika na medal

Ankieta

Jesteś lekarzem-diagnostykiem w najlepszym szpitalu na świecie. Jaka postawisz diagnozę dla pacjenta, który dostał właśnie krwotoku wewnętrznego?
Zagłosuj poniżej.
58
69
87
32
33
148
439
Oddano już 866 głosów.
poll-id DECEF74B7EC86F0F1C1DE901B2B9CBA5Przeczytaj w innym języku