Tanie państwo: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M („Tanie Państwo” przeniesiono do „Tanie państwo”)
M (red.)
Linia 1: Linia 1:
'''Tanie państwo''' – slogan lansowany w [[Polska|Polsce]] w czasach [[IV RP]]. Dotyczy on sfery ekonomicznej życia przeciętnych państwa Polskich (Kowalskich tudzież Nowaków).
'''Tanie Państwo Polskie''' - jest to obecnie lansowany [[model rodziny Polskiej|model rodziny]] w [[Polska|Polsce]]. Dotyczy on sfery ekonomicznej życia przeciętnych państwa Polskich<ref>Za pomysłodawcami używajmy tego nazwiska zamiast mocno wyeksploatowanych Kowalskich tudzież Nowaków</ref> będących w związkach małżeńskich z dzieckiem <ref>Bo tak nakazuje jedynie słuszny światopogląd - bez dziecka nie ma rodziny.</ref>, ewentualnie kotem <ref>Aluzja do partnera życiowego Jarosława K.</ref> (a najlepiej to siódemką <ref>Musi być dużo, bo trzeba Ziemię zaludniać. Siódemka dlatego, że od dawna się pojawia w mistycznych księgach różnych kultur.</ref> dzieci ewentualnie kotów). Ekonomicznie polega to na tym, że tacy Państwo starają się utrzymać jak najniższym kosztem, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze z radością przekażą na realizację rządowych projektów takich, jak:
*likwidacje rządowych instytucji<ref>Aluzja do planów likwidacji Centralnego Ośrodka Dokształcania Nauczycieli</ref> wiążąca się z koniecznością wypłacenia odpraw
*zmiany personalne na państwowych stanowiskach<ref>Aluzja do zdymisjonowania przez Ministra Edykacji, [[Roman Giertych|Romana Giertycha]], dyrektora CODN Mirosława Sielatyckiego za doprowadzenie do wydania, na zlecenie Ministerstwa Edukacji, podręcznika</ref>
*tworzenie nowych instytucji<ref>Aluzja do projektu powstania Instytutu Wychowania (czy jak go tam zwą), który będzie nadzorować uczenie patriotyzmu. Wiąże się to z koniecznością zmiany tabliczek na drzwi (jak jest drzwi dużo, to tabliczek też jest dużo), pieczątek (jak było ich dużo, to również trzeba dużo nowych), itp...</ref>
*tworzenie jeszcze nowszych instytucji co wiąże się z budową nowych siedzib, zakupem najnowszych BMW dla każdego z pracowników, zatrudnieniem sekretarek dla dyrektorów, v-ce dyrektorów i ich zastępców
*wejście do koalicji rządowej w której potrzeba utworzyć jeszcze nowsze instytucje by zaspokoić potrzeby koalicjantów
*organizacją nowych wyborów w razie potrzeby


==Mechanizm==
Niektórzy mylnie odnoszą ten termin do Państwa polskiego<ref>polskiego rozumianego jako kraj</ref>. Prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że owe hasło było lansowane przez [[PiS|niektóre]] partie polityczne w ostatniej kampanii wyborczej a zostało to źle zrozumiane przez naród.
Ekonomicznie polegało to na tym, że Kowalscy tudzież Nowakowie starali się utrzymać jak najmniejszym kosztem, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze z radością przekazywali na realizację rządowych projektów.


====Przypisy====
==Cele==
* Likwidacja rządowych instytucji, wiążąca się z koniecznością wypłacenia odpraw.
* Zmiany personalne na państwowych stanowiskach. [[Roman Giertych]] zdymisjonował dyrektora [[Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli|CODN]] [[Mirosław Sielatycki|Mirosława Sielatyckiego]] za doprowadzenie do wydania, na zlecenie Ministerstwa Edukacji, podręcznika.
* Tworzenie nowych instytucji, np. [[Narodowy Instytut Wychowania|Instytutu Wychowania]]), który miał nadzorować uczenie [[patriotyzm]]u.
* Tworzenie jeszcze nowszych instytucji, co wiąże się z budową nowych siedzib, zakupem najnowszych BMW dla każdego z pracowników, zatrudnieniem sekretarek dla dyrektorów, v-ce dyrektorów i ich zastępców.

==Zobacz też==
{{nonnews|[[NonNews:Kawa u ministra kultury – realizacja programu taniego państwa|Kawa u ministra kultury – realizacja programu taniego państwa]]}}
{{nonnews|[[NonNews:Kawa u ministra kultury – realizacja programu taniego państwa|Kawa u ministra kultury – realizacja programu taniego państwa]]}}

<references />
[[Kategoria:Polska]]
[[Kategoria:Polska]]
[[Kategoria:Pomoc socjalna]]

Wersja z 10:49, 24 paź 2007

Tanie państwo – slogan lansowany w Polsce w czasach IV RP. Dotyczy on sfery ekonomicznej życia przeciętnych państwa Polskich (Kowalskich tudzież Nowaków).

Mechanizm

Ekonomicznie polegało to na tym, że Kowalscy tudzież Nowakowie starali się utrzymać jak najmniejszym kosztem, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze z radością przekazywali na realizację rządowych projektów.

Cele

  • Likwidacja rządowych instytucji, wiążąca się z koniecznością wypłacenia odpraw.
  • Zmiany personalne na państwowych stanowiskach. Roman Giertych zdymisjonował dyrektora CODN Mirosława Sielatyckiego za doprowadzenie do wydania, na zlecenie Ministerstwa Edukacji, podręcznika.
  • Tworzenie nowych instytucji, np. Instytutu Wychowania), który miał nadzorować uczenie patriotyzmu.
  • Tworzenie jeszcze nowszych instytucji, co wiąże się z budową nowych siedzib, zakupem najnowszych BMW dla każdego z pracowników, zatrudnieniem sekretarek dla dyrektorów, v-ce dyrektorów i ich zastępców.

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews temat: