Władysław Sikora

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.
Władysław Sikora w oparach absurdu

Władysław Sikora (ur. 17 sierpnia 1955) – mag z Zielonej Góry, Kat Młodzieży oraz człowiek, który powiedział zdecydowane „E, tam!” polityce, a widzowi, że wszystko można zrobić z tektury i szarego papieru.

Wprawdzie nie stanowi większego zagrożenia dla władzy, ale ty, którego dzieła omawia się w szkole – nie bądź bezpieczny! Dzieła Szekspira czy Sienkiewicza były przez niego kilkukrotnie brane na warsztat, a oprócz tego przy okazji dostało się też mitom greckim i legendom[1]. Sam Sikora zdecydował, że woli ambicje niż popularność. Popularność przyniósł mu Kabaret Potem, w czasie którego występów „Bracia Grimm i Hans Christian Andersen osiągają moc średniej wielkości turbiny”. Ambicję zrobił sam, podobnie jak rekwizyty[2], no może oprócz dymu – dym wziął z papierosów. Wtedy też pisał teksty, reżyserował, grał i montował telefony. Krótko mówiąc, był taki, jak opisał później Kopciuszka[3]. W tych tekstach poruszone są tematy uniwersalnych wartości takich jak piękno, mądrość czy egzystencja, a zwłaszcza brak tychże.

Ale Władysław Sikora to nie tylko Kabaret Potem. Jest również animatorem, a także sprawcą Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Filmografia

Władysław Sikora jest reżyserem wielu mało znanych i przeważnie niskobudżetowych filmów takich jak: „Robin Hood – Czwarta strzała”, „Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A'YoY”, czy takiej „Baśni o ludziach stąd”, którą reżyserował aż dwukrotnie[potrzebne źródło]. W filmach tych wystąpiło wielu znanych ludzi takich jak Znany Wojtek Kamiński, Robert Górski, Stanisław Tym, który widocznie obawiał się filmu więc widać go tylko od tyłu, oraz Artur Andrus aby można było go bezkarnie obrzucić pomidorami gdyby okazało się że zemsta w postaci programu „Trąbka dla gubernatora” nie powiodła się. W międzyczasie na małym i dużym ekranie pokazał też że film dokumentalny może być zabawny i co w rękach elektrotechnika potrafi łącznik pakietowy.

Przypisy

  1. Już nie greckim
  2. Prawdopodobnie też z tektury
  3. Ładniejszy i sprawniejszy od pralki automatycznej


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.