Wehrmacht

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wehrmacht w natarciu. Operacja „Pustynna burza”

Miałeś dziadka w Wehrmachcie?

Pytanie twojego kolegi

Wehrmachtniemiecka organizacja pacyfistyczna. Oczywiście, historia wypaczyła troszeczkę jej funkcję, niemniej zrzeszała ona takie sławy, jak Günter Tusck czy Papa Ratzi.

Powód egzystencji[edytuj • edytuj kod]

Ogólnym celem Wehrmachtu było poparadowanie sobie troszeczkę w różowych i puchatych strojach, przy akompaniamencie bawarskiej muzyki ludowej, oraz wzajemne klepanie się po udach, i przekazywanie sobie niezobowiązujących podarków, jak np. króliko-kapcie.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Historia nie była łaskawa dla Wehrmachtu, gdyż zaraz po tym, jak ta organizacja przeprowadziła demonstrację na rzecz ratowania planktonu i kolonii owadów, zwanych turkuć podjadek, zostali przydybani przez SS, po czym miało miejsce nakłanianie do niecnych celów, to jest wojny. Mimo, że Wehrmacht się nie zgodził, to jednak został zapisani w księgach jako wojenny nikczemnik. Cóż. Lajf is lajf.

Czasy współczesne[edytuj • edytuj kod]

Obecnie, o przywrócenie dobrego imienia Wehrmachtu zażarcie walczy Erika Steinbach, znana również z tego, że sprawa polska jest niezwykle bliska jej sercu. Mało kto wie, że to właśnie dzięki Wehrmachtowi znany humanista w latach 1939-1945 propagował w swoje idee oparte w znacznej mierze na nurcie pacyfizmu.

Struktury Wehrmachtu[edytuj • edytuj kod]

  • Heer – zmechanizowane odziały akwizytorów, pukających do drzwi kolbami karabinów, oferując gazetki o końcu świata i nowym porządku. Wielu z nich było fanami motoryzacji, którzy prezentowali swoje Mercedesy, Maybachy, Porsche, Volkswageny, Ople oraz Audi na rajdach znanych pod nazwą Blitzkrieg. Największy z nich, który odbył się pod Kurskiem, został brutalnie zatrzymany przez zazdrosnych Rosjan.
  • Luftwaffe – miłośnicy akrobacji powietrznych, zajmujących się etatowo zrzucaniem ulotek propagandowych i od czasu do czasu paczek z pomocą dla potrzebujących tych niżej. Znanymi maszynami, które zasłynęły w tej formacji były między innymi Junkersy JU 87 znane ze swojego koronnego popisu nurkowania. Pilot zniżał samolot pod kątem około 60 stopni do ziemi, a następnie zrzucał na widzów miłą niespodziankę, po czym szybował w górę. Ponadto były też: Messerschmitty Bf 109, oraz ich cięższe wersje 110, znane z kaskaderskich wyczynów nad kanałem La Manche oraz północną Anglią, Heinkle He 111, które budziły okrzyki radości wśród tłumów widzących je na niebie nad swoim miastem oraz legendarne Messerschmitty Me 262 Schwalbe, które wygrywały wszystkie wyścigi w przestworzach i wielu pilotów widząc je było wstanie wypowiedzieć tylko ciche Łooo.
  • Fallschrimjäger – miłośnicy skoków spadochronowych, którzy działali nie do końca legalnie lądując na licznych fortach i lotniskach krajów, z którymi Rzesza chciała zawiązać unię realną. Budzili respekt i szacunek wśród miejscowych, gdyż zorganizowali trzy turnusy pokazowe, dwa na wiosnę 1940 w krajach dzisiejszego Beneluksu oraz zachodniej Skandynawii, oraz jeden rok później w Grecji. Spadochroniarze mieli pokazać także swoje wyczyny w Egipcie, lecz plan skończył się fiaskiem, bo Niemcy postanowili wyswobodzić stłumionych bolszewizmem Rosjan, a akrobaci powietrzni zostali włączeni do struktur Heeru.
  • Kriegsmarine – grupa projektantów mody pracująca pod wspólnym pseudonimem, szerzej znana z produkowania żagli do desek surfingowych notabli Rzeszy. Ich najsłynniejszym dziełem okazała się marynarka wojenna Adolfa. Znani są również z nietypowego sposobu spożywania wódki i piwa, zwanego U-bootem.
  • Afrika Korps – uwielbiają podróże po pustyni, pomagali tubylcom w kopaniu studni aryjskich, założyli organizację pomocy ubogim murzynom bantu Czerwony Hackenkreuz. Zwolennicy rajdów wyczynowych po piaskach Sahary, które finalnie zakończyły się pod El Alamein. Na czele tej wolontariackiej gałęzi Wehrmachtu stał wielki filantrop i dobroczyńca Erwin Rommel, o którym jednak krążyły pogłoski iż zazdrosny o sztukę i obrazy fuhrera postanowił go obalić.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]