World Jump Day

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „16:34, 23 lip 2021” przez „Kalejdoskop (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

World Jump Day – kryptonim akcji mającej na celu wybicie Ziemi z orbity, co miałoby poskutkować zmniejszeniem temperatury na niej. Akcja polega na skakaniu paru milionów ludzi w jednym miejscu i czasie. Pomysł miał rzekomo pomóc przeciwdziałać efektowi cieplarnianemu. Obecnie uważa się, że niemożliwe jest wybicie planety w taki sposób.

Ale czy aby na pewno... A może Oni chcą, żebyśmy tak myśleli; przecież z takiej akcji można by uzyskać wiele profitów – wielkie korporacje musiały maczać w tym palce...

Prawdziwa prawda o celu akcji[edytuj • edytuj kod]

Po zmianie orbity Ziemi nastąpiłoby oziębienie klimatu. Logiczne jest, że gdybyśmy byli dalej od Słońca, byłoby u nas zimniej. Jakie byłyby tego skutki?

  1. Zwiększone potrzeby energetyczne. Każdy chciałby wtedy żyć w ciepełku, a czym ogrzewa się mieszkania? W gruncie rzeczy paliwami kopalnymi. I tutaj widzimy pierwszą chęć zysku. Cały przemysł rafineryjny pracowałby jeszcze szybciej, a że byłby on nad wyraz potrzebny – ceny byłyby windowane przez korporacje. Kto miałby dostęp do ropy, węgla itp., miałby władzę. Zresztą już teraz ma, ale wówczas miałby jeszcze większą!
  2. Wydłużyłaby się droga, jaką pokonuje Ziemia wokół Słońca, a co za tym idzie – rok byłby dłuższy. Dodatkowe miesiące byłyby przeznaczone na dodatkowe wakacje... Pff, ta jasne. Większy wymiar pracy pracowników to większe zyski pracodawcy. Następny powód, dla którego wielkie firmy miały swoją inicjatywę w World Jump Day.
  3. A gdy już wszyscy mieliby wolne, co robić w długie zimowe wieczory? Zwiększyłoby się zapotrzebowanie na różnoraką elektronikę, a co za tym idzie – również na prąd. Taka nuda sprzyja też innym rozrywkom, szczególnie damsko-męskim. Znów bogacą się firmy, tym razem produkujące produkty gumowe.

Można doszukiwać się większej liczby powodów, aczkolwiek może się to stać niebezpieczne. Pamiętajmy – lepiej nie wiedzieć zbyt wiele.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]