Władysław Sikora

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 17:17, 10 wrz 2019 autorstwa Grzeeesiek (dyskusja • edycje) (może to jeszcze rozbuduję)
Władysław Sikora w oparach absurdu

Władysław Sikora (ur. 17 sierpnia 1955) – mag z Zielonej Góry oraz człowiek, który powiedział zdecydowane „E, tam!” polityce, a widzowi, że wszystko można zrobić z tektury i szarego papieru.

Wprawdzie nie stanowi większego zagrożenia dla władzy, ale ty, którego dzieła omawia się w szkole – nie bądź bezpieczny! Dzieła Szekspira czy Sienkiewicza były przez niego kilkukrotnie brane na warsztat, a oprócz tego przy okazji dostało się też mitom greckim i legendom[1]. Sam Sikora z decydował, że woli ambicje niż popularność. Popularność przyniósł mu Kabaret Potem w czasie którego występów „Bracia Grimm i Hans Christian Andersen osiągają moc średniej wielkości turbiny”. Ambicję zrobił sam, podobnie jak rekwizyty[2], no może oprócz dymu. Dym wziął z papierosów. Wtedy pisał teksty, reżyserował, grał i montował telefony. Krótko mówiąc, był taki jak opisał później Kopciuszka[3]. W tych tekstach poruszone są tematy uniwersalnych wartości takich jak piękno, mądrość czy egzystencja, a zwłaszcza brak tychże.

Ale Władysław Sikora to nie tylko Kabaret Potem. Jest również animatorem, a także sprawcą Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Przypisy

  1. Już nie greckim
  2. Prawdopodobnie też z tektury
  3. Ładniejszy i sprawniejszy od pralki automatycznej


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.