Zalesie (Kielce)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 14:01, 20 maj 2021 autorstwa Kalejdoskop (dyskusja • edycje) (Drobna poprawa interpunkcyjna.)

Zalesie – najbardziej na zachód wysunięta dzielnica Kielc.

Zalesie w skrócie

Zagłębie dziupli samochodowych, kierowców tirów, cwaniaków po wyroku, meneli, cichodajek z „dobrych domów”, oraz nowobogackich wyprowadzających się z blokowisk do spokojnej obrzeżnej dzielnicy.

Podział administracyjny

Stara dzielnica, podzielona na Zalesie 1 i 2. Zabrzmi może paradoksalnie, ale pomiędzy Zalesiem 1 a 2 powstało Zalesie 3. Właśnie ta nowopowstała dzielnica dzielnicy Zalesie to miejsce przeprowadzek mieszczaństwa pod las.

Zainteresowania mieszkańców

Każdy szanujący się mieszkaniec Zalesia powinien być posiadaczem kosztownego samochodu marki BMW (Bardzo Mały Wóz, czyli Fiat 126p), który po kilku rajdach na tzw. „ósemce” nadaje się do kasacji (przeprowadzonej z użyciem siły własnej i młota), a następnie sprzedaży części na złom po długo wyczekiwanej i dobrej cenie za kilogram tego towaru. Po wyjściu na prostą każdy taki mieszkaniec staje się posiadaczem crossa i dopiero wtedy może się poczuć pełnoprawnym obywatelem Zalesia.

Atrakcje regionu

Ogromną dumą Zalesia są coroczne rajdy motocrossowe odbywające się na jego terenie. Wtedy też można zobaczyć dodatkowe atrakcje – zakorkowane ulice, mnóstwo przyjezdnych, zwiedzanie lasu, świeże powietrze z domieszką spalin i tony dodatkowych śmieci, do których środowisko zdążyło się już przyzwyczaić. Nawet kiedy istniały jakieś kontenery, to albo nikt z nich nie korzystał (w myśl zasad ekologii lepiej odpady umieścić w środowisku naturalnym, przecież to tylko setki lat i wszystko się rozłoży…), albo zalesiańscy piromani je podpalili.

Punkty wytłuszczone na mapie Zalesia – czyli gdzie dobrze zjesz

Najbardziej znane miejsca tej dzielnicy to sklep Zbyszka, sklep Reńka, a także od wielu, wielu lat, pomnik. Zupełnie od niedawna funkcję jadłodajni pełni Pniok i Tory. Miejsca te łączą pokolenia. Bojówka Zalesia od pokoleń toczy wojny z chamstwem z Jaworzni. Jednak aktualnie, gdy czasy się zmieniają, zanikają wszelkie spory i waśnie. Ma to dobry powód – większość mieszkańców Zalesia jest wdzięczna „Jaworzniakom” za powstanie w ich dzielnicy ogródków piwnych pod Kucią i Glazem. Tam nie znajdziemy już różnicy pokoleń, wszyscy „abstynenci” tworzą jedną całość.

Komunikacja miejska i podmiejska

Trzy linie autobusowe:

  • 1 – daleko nie zajedziesz – szczęściarzem jest ten, kto mieszka na Zalesiu pierwszym;
  • 28 – jak potrzebny, to go nigdy nie ma;
  • 39 – ratunek dla wszelakiej ludności Aleksandrówki, z Zalesia punktualny niczym japońskie Pendolino, w drugą stronę niekoniecznie.
  • 111 – prezent dla babć z Zalesia do dojeżdżania w niedziele na msze.

Oprócz MPK istnieje także komunikacja BUS – w tej kwestii nie wypowiem się zbytnio, gdyż busa można tak rzadko zobaczyć, że nic o nich nie wiadomo. Czasem, ale bardzo rzadko, można ujrzeć busa przez okno; nigdy nie zdarza się to, gdy stoi się na przystanku, dlatego nie tak dawno pojawił się zaCenzura2.svgący niczym błyskawica autobus linii 203, który doskonale pozwala sprawdzić możliwości zapierdolcze Maza 203, czyli rozpadającego się w locie rosyjskiego autobusu.

Szlak komunikacyjny

Ulica asfaltowa, łatana. Idealnie przystosowana do warunków atmosferycznych, jakimi są obfite opady deszczu, śniegu z deszczem bądź samego śniegu przy kilkustopniowym mrozie. Zmienia się przy nich wyłącznie na plus: pod opadami przestają być widoczne dziury, łaty, zdechłe psy i inne tego rodzaje uatrakcyjnienia drogi.

Zwierzęta

Tak zwane „otwarte schronisko” – żadna inna dzielnica nie może poszczycić się tak dużą ilością błąkających się porzuconych psów.

Zobacz też