Wyprawiamy parapetówę na naszym nowym Discordzie. Wpadnij do nas w odwiedziny!

1000 złych uczynków

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1000 złych uczynków – kolejna, po Władcach owadów i dysortografii Włatcach móch, produkcja Bartka Kędzierskiego. Leciała kiedyś co poniedziałek w TV4. Obecnie można oglądać na ipli.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Kończy się II tysiąclecie. Szatan, aby zadbać o swój wizerunek, organizuje inspekcję. Wychodzi na jaw, że i w piekle można znaleźć obiboków, których bardziej od szerzenia zła interesuje dobre tanie wino i jakaś ławeczka. A było ich pięcioro. Kazał tej grupce zamieszkać na Ziemi w „srogich” warunkach: szatan odebrał im ich moce i imiona[1]. Diabły miały stać się rodziną człowieczą. Mogą liczyć na powrót do ukochanego piekła tylko wtedy, gdy za ich sprawą 1000 ludzkich istnień w ciągu 1000 dni popełni 1000 złych uczynków. Skazańcy, jako istoty niezbyt inteligentne, do policzenia, ile to, użyły kalkulatora. Doznały szoku… Ale zadanie muszą zrobić.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

Pierwszy plan[edytuj • edytuj kod]

 • Szatan – wbrew stereotypowi cienias, który boi się używać wulgaryzmów i woli moczyć kija zamiast szerzyć zło. Gdyby nie jego pomocnik Edward, który dba o jego odpowiednio złowrogi wizerunek, pstro by zrobił na tronie piekła. Chciał zamontować klimę w całym piekle, ale ograniczył się do swojej komnaty.
 • Edward – przydupas Szatana, wszystko wie najlepiej, ciągle musi odciągać szefa od wielu fatalnych pomysłów. W jednym z odcinków okradziony przez Złotówę.
 • Maurycy Rogowiecki (Maurael) – „głowa rodziny”, a przynajmniej się za nią uważa. Ma 39 lat i pracuje jako agent ubezpieczeniowy. Życiowa pierdoła. Ma żonę Maryśkę i 2 dzieci. Pieszczotliwie zwany przez szefa „Rogowiecycki”. W piekle odpowiedzialny był za strzelanie samobójów.
 • Maria Rogowiecka (Maeriam) – uważa się za najseksowniejszą babkę w mieście, nawet mimo swoich 37 lat. Coś w tym musi być, bo dzięki swoim cielesnym atutom zawsze dostaje to, czego chce, a wymagania ma spore. Nienawidzi Maurycego. Mimo przyjemnej powierzchowności jest cholernie kłótliwa.
 • Natalia Rogowiecka (Naliatae) – typowa pyskata nastolatka. Buja się w niej Kamil, którego doprowadza do utraty wzroku z powodu masturbacji. Lubi zajarać skręty ze szkolnej paprotki. Jako demonica uzależniła się od gry w League of Legends czy jakiego innego Metin1.
 • Jakub „Kuba” Rogowiecki (Baeliasz) – przedszkolak. Trzyma sztamę z Lesiem, którego najczęściej nakłania do złych uczynków. W przedszkolu śpi, pije kompoty bez pozwolenia i robi w gacie. Lubi częstować koleżanki „jagodyną”. Jako demon spotykał się z Maeriam i jest wściekły, że musi udawać jej dziecko, podczas gdy jego najlepszy kumpel Maurael śpi z nią w jednym łóżku.
 • Pysio (Fintifluch) – podczas jego przemiany coś nie wyszło i po każdej drzemce zamienia się w co innego, więc na wszelki wypadek cały czas siedzi w domu. Jeżeli jest psem, to pokrywa wszystkie suki na Biszkoptowej, jeżeli jest kotem, to wszystkie kotki itd. Po skończonej robocie wydzwania z domowego do wszystkich. W przeciągu całego serialu był psem, królikiem, szczurem (na którego Natalia podrywała chłopaków), złotą rybką, waranem, osą i kozą. Z tej ostatniej formy jakoś nie mógł się wydostać, ku rozpaczy całej rodziny, gdyż bynajmniej nie pachniał fiołkami. Gdy przemienił się w osę, domownicy dokonali aktu zemsty – zabili go i spuścili w klozecie, co nieźle rozsierdziło Szatana.

Drugi plan[edytuj • edytuj kod]

 • Albert – belfer, wychowawca Natalii. Na skutek wypadku przemienia się w superherosa znanego jako Geomen, który zdejmuje kotki z drzew i ratuje niedoszłych samobójców na mostach.
 • Dyrektor Władysław Blacki – szefuńcio Maurycuniego, który bardzo lubi zdrobniusiać wyraziki i czasem przekręcusiać nazwiska[2]. Jest kurdupelkiem i nosi obciaszkowy kucyczek z włosków. Lubi kawusię i molestowanko na Ewci.
 • Ewcia – sekretarka Blackiego, koleżanka Maurycego z pracy. Punkówa. Nosi szefowi kawę i w razie spóźnienia otrzymuje specjalnie zarezerwowaną dla niej karę zwaną „klepankiem”. Zakochała się w pierdołowatym nauczycielu.
 • Antoni i Milena – sąsiedzi Rogowieckich. Para upierdliwych staruszków, którzy uwielbiają opierdzielanie się na balkonie i obgadywanie wszystkich mieszkańców Biszkoptowej. Mają syna geja, który oczywiście jeszcze im o niczym nie powiedział.
 • Lesio Kowalczyk – 4-letni synek sąsiadów, kolega Kuby z przedszkola. Jego rodzice (cyt.) to stomatologowie, w wyniku czego w tak wczesnym wieku nabawił się aparatu na zębach. Wspólnik Kuby w popełnianiu złych uczynków na koleżankach, głównie na niejakiej Ali.
 • Kamil – szkolny kolega Natalii, zabujał się w niej, ale później został zmanipulowany przez niejaką Ankę. Dodałem, że jest zbokiem?
 • Złotówataksiarz i oszust. Popełnia przestępstwa drogowe i inne jak tylko nadarzy się okazja. Polecił Maryśce komis, w którym kupił swojego Merca, a od Maurycego wyciągnął polisę. Za porwanie punkówy trafił to piekła.

Przypisy

 1. Mi mojego imienia nikt nie zabierze! I tak, nazywam się… Eee… jak ja się nazywam?
 2. Nie mieliście może bekusi gdy mówił Rogowiecycki?