Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

6 w pracy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jonesy i Jude, tym razem zatrudnieni jako sędziowie sportowi. Oraz, na boku, jako bukmacherzy.

6 w pracy (ang. 6teen 20032008) – spóźniona z deczka o dekadę kanadyjska odpowiedź na Przyjaciół. Serial animowany opowiadający o losach grupy szesnastolatków, która rezygnuje z reszty dzieciństwa na rzecz nisko płatnej roboty. Sami śmią twierdzić, że powodem do tego jest dorastanie, w porywach pieniądze, co jest słabą przykrywką dla chęci poszpanowania pracą w centrum handlowym.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

 • Caitlin Cookie – typowa blondynka, która na dodatek ma za dużo w dupie. Jeszcze przed pierwszym odcinkiem, typowa córeczka tatusia (nadmieńmy, że tatusia z platynową kartą kredytową), obecnie-pracownica baru sokowego Cytryna. Zmuszona jest tam do noszenia obciachowej czapki. Nieprzystosowane do życia w prawdziwym świecie dziecko, u którego nie sposób odnaleźć minimum koordynacji ruchowej.
 • Jonesy Garcia – samozwańczy macho, który nigdy nie popracował jeszcze dość długo, by zaliczyć jedną zmianę. Myśli, że jest idolem panienek, bo dubbinguje go Maciej Zakościelny.
 • Jude Lisowskiskejt i nihilista, a do tego ćpun. Notorycznie sięga po miękkie narkotyki, co jako jedyne wyjaśnia jego nienaturalny luz. Z pochodzenia i z obrzezania Żyd, co zresztą wyjaśnia już imię. Na nic kamuflaż w postaci tlenionych włosów, niebieskich kontaktów i chowania mycki pod skejtową czapulą z wełny.
 • Jen Masturb Masterson – podobno chłopczyca, a nosi miniówę. Jako jedyna pracuje tam, gdzie chciała, czyli w sklepie sportowym. Prawdziwa kanadyjska patriotka-uwielbia hokej i wyrzeka się przyrodniego brata-Latynosa, Jonesy'ego, co nie przeszkadza jej utrzymywać kontaktu zarówno z nim, jak i resztą etnicznie zróżnicowanej grupy przyjaciół. Apodyktyczna maniaczka; jest przewrażliwiona na punkcie kontroli oraz bycia najlepszą we wszystkim.
 • Wyatt Williams – porządny chłopiec, nałogowy kawosz i geniusz muzyczny. Swoją wirtuozerię objawia na początku każdego odcinka zmuszając gitarę akustyczną do brzmienia jak elektryczna. Nieprzystosowany nadwrażliwiec: brak dostępu do kawy albo kosz od dziewczyny przełącza go automatycznie na tryb paranoika. Robi się wtedy bardziej wkurzający niż Jen.
 • Nikki Wong – buntowniczka z wyboru bez powodu. Uważa się za wielką nonkonformistkę, bo ma piercingi na twarzy i włosy ufarbowane na fioletowo, ale każdy kto ma mózg wie, że Jonesy lubi ją za to, że ma większy biust (i nie tylko) niż reszta bohaterek. Znana z ciętego języka, który na niewiele jej się zdaje uwzględniwszy fakt, że jest powyżej poziomu IQ połowy jej znajomych. Pracuje w propagującym unitaryzm butiku Khaki Bazar, którego szczerze nienawidzi, jednak przez 6 sezonów nie wpadła na to, by poszukać sobie lepszej roboty.

Powiązania z kultem Szatana[edytuj • edytuj kod]

Zastanówmy się…

 • Serial traktuje o przygodach sześciu szesnastolatków, do tego ma niejednoznaczną szóstkę w tytule, co daje nam 666, liczbę Bestii.
 • Akcja rozgrywa się w galerii handlowej (znanej w szerszych kręgach jako współczesna świątynia szatana), co więcej – w Kanadzie, która jest krajem zbudowanym na ruinach pogańskich cmentarzy!
 • Wrogami Nikki, jednej z głównych bohaterek, są trzy „Klony“ reprezentujące Trójcę Świętą.
 • Główne postacie mają zróżnicowane pochodzenie, co oznacza poprawność polityczną. A, jak wszyscy wiemy, wszelka forma poprawności politycznej to dzieło Belzebuba.
 • Darth, jedna z postaci drugoplanowych, służy Ciemnej Stronie Mocy (duh!).
 • Fragment polskiej wersji piosenki tytułowej: Czas przyjaciół, spotkań, styp. Czy to zestawienie nie mówi samo za siebie?