Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez? Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

AC/DC

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo zespołu

Ten mały skurwysyn ukradł mi duck walka!

Chuck Berry o Angusie Youngu, gitarzyście AC/DC

– Czy to prawda, że Bon Scott zmarł z przepicia?
– Nie, pił tyle co inni.

AC/DC o byłym wokaliście

AC/DC (pol. PP/PS, czyt. prąd przemienny/prąd stały) – zespół rockowy z Australii. Reprezentuje podgatunek kultowy-jak-chuj. Charakteryzuje się słabym basem, skrzeczącym wokalem Briana Johnsona (wcześniej Bona Scotta) i wiecznie młodymi gitarzystami – braćmi Angusem i Malcolmem. Według księży nazwa tego zespołu jest skrótem od „Anti Christ/Devil Children”, więc AC/DC widnieje na liście zespołów zakazanych przez Kościół. Pewnie również dlatego, że zespół ma układ z Szatanem. Ostatnio układ szlag trafił, bo Rock or Bust nie okazało się wystarczająco zajebiste i Szatan wywalił na zbity ryj aż 4 członków zespołu, a na placu boju pozostał nieśmiertelny Angus.

Skład[edytuj]

  • Brian Johnson – doszedł do AC/DC w 1980 i od razu nagrał album Back in Black, choć znikąd nie wrócił. Charakteryzuje go piekielny kaszkiet, którego nie zdejmuje nawet w temperaturze 100 stopni Celsjusza.
  • Angus Young – ten od grania riffów na początku utworów i solówek. Zna 6(66) akordów, ale do szczęścia (i napisania utworu) potrzebuje tylko trzech. Podczas każdego koncertu zdejmuje szkolny mundurek (być może chce udowodnić, że jego nazwisko coś faktycznie znaczy), by pokazać zebranym na koncertach ludziom swoją „klatę”. Może 30 lat temu nie wyglądało to jak wynik nieudanej operacji plastycznej…


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.