Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

ASPN Miedź Legnica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ujednoznacznienie Miedź Legnica przekierowuje tutaj. Zobacz też MSPR Miedź „7” Legnica – polski klub piłki ręcznej.
Właściwe logo klubu

MKS Miedź Legnica (a raczej, w ucieczce przed długami – ASPN (Astronomiczne Straty Piłki Nożnej) Miedź Legnica) – jeden z najbardziej zadłużonych klubów w Polsce. Powstał w 1971 r. na gruzach kilku innych upadłych klubów w tym pięknym mieście, jakim jest Legnica.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Największym sukcesem naszych legnickich skórokopów jest zdobycie Pucharu Polski w 1992 roku. Wtedy Miedź pokonała po rzutach karnych Górnik Zabrze, będąc wtedy w 2. lidze.

Zarząd[edytuj • edytuj kod]

Podchodzi pod kategorię „betonu” i „leśnych dziadków”, więc klub spotkało niebywałe szczęście. Zarząd zna wszystkie tajniki prowadzenia profesjonalnego klubu piłkarskiego. Piastują swój urząd od 13 lat, z krótkimi po kilka miesięcy przerwami na stanowisku prezesa. Już od kilkunastu miesięcy kibice Miedzi nawołują do dymisji zarządu kulturalnymi słowami jak wypiCenzura2.svgalajcie i nigdy nie wracajcie! czy spieCenzura2.svgać od Miedzi.

Ruch kibicowski[edytuj • edytuj kod]

Ruch kibicowski na Miedzi wygląda różnie. Zależy od atrakcyjności meczu. Ogółem młyn ok. 50-200 osób. W kwietniu 2010 roku na meczu z Zawiszą Bydgoszcz w młynie ok. 1000 osób.

Zgody[edytuj • edytuj kod]

Największym sprzymierzeńcem klubu jest WKS Śląsk Wrocław. To właśnie z kibicami wrocławskiej drużyny (dla której również Lubiniaki są największym wrogiem) kibice Miedzianki najchętniej śpiewają przyśpiewki typu: Miedź panuje, Lubin chuje!, Zawsze i wszędzie Zagłębie jebane będzie! (na melodię piosenki Guantanamera) lub też przyśpiewki pokazujące głębsze wyrazy sympatii ChCenzura2.svga ma w gębie, stara kuCenzura2.svgwa Zagłębie. Legnicki klub ma również układ z BKS-em Stalą Bielsko-Biała.

Kosy[edytuj • edytuj kod]

Największymi wrogami klubu są lubinki, Górnik Wałbrzych oraz Chrobry Głogów.


Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.