FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

Abdullah Gül

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I wtedy on się tak zamachnął tym krzesłem…

Abdullah Gül (ur. 29 października 1950 w Kayseri) – były prezydent Turcji. Przez długie lata człowiek numer dwa w AKP, zastępował Erdoğana przez rok na stanowisku premiera, gdy ten jeszcze siedział w więzieniu. Po wybraniu na prezydenta okazał się najsprawniej działającym długopisem wspomnianego Erdoğana. Rzecz zmieniła się dopiero, gdy wódz zdecydował się osobiście wskoczyć na stołek prezydencki. Gül wycofał się wtedy z polityki, jednak wkrótce założył wraz z innymi odpadami z AKP nową partię, tym razem mającą w nazwie demokrację i postęp.

W czasie prezydentury Güla Turcja doświadczyła lat prosperity gospodarczej, dzięki czemu możliwa stała się budowa meczetów tak wielkich jak nigdy wcześniej. Jako prezydent Gül dbał o kondycję moralną narodu. Ponownie zdjął zakaz noszenia burek, reintrodukował arabskie słownictwo w modłach oraz wprowadził prawo chroniące przed nieodpowiednimi treściami w Internecie. Innym dokonaniem była diagnoza Izraela jako państwa z funkcjonującym apartheidem oraz ukucie terminu islamofobia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]