Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Ada (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niby nic, a może zaskoczyć.
Przysmak, któremu nie może się oprzeć…

Adaimię żeńskie powstałe prawdopodobnie od imienia Adrianna. Dokładnie nie wiadomo skąd i jak się wzięło w języku polskim, dlatego osoby noszące skazane są na poszukiwanie siebie, przez całe swoje życie.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Z reguły są to kobiety z klasą, budząca sympatię. Jest obiektywna i pewna siebie. Łatwo wybucha, ale wykorzystuje te wybuchy, by wyrównać rachunki, z kimś, kto sobie na to zasłużył. Jest bardzo przekorna, lubi mówić nie, sprzeczać się i upierać, nawet wtedy, gdy myśli tak.

Młodość i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

Najważniejszy jest dla niej wybór zawodu, który planuje już od wczesnej młodości. Pociąga ją to, gdzie może rozkazywać, nawet jeśli jest to ryzykowne. Ada może zostać artystką lub nauczycielką. Na ogół każda posiada talent muzyczny. W szkole przebywa niechętnie, uważa, że każą jej się tam uczyć zbyt wiele przedmiotów, które nie będą jej potrzebne. Często chodzi na wagary, nie przeszkadza jej w tym ani deszcz, ani śnieg, co w rezultacie prowadzi do choroby i kolejnych nieobecności w szkole.

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Ma w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiąc pytań co do jej osobowości. To przyciąga do niej wiele osób, które ona chętnie przyjmuje.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Ada w miłości jest zaborcza, ale z umiarem. Cechuje ją pewna rezerwa: nie lubi wywlekać swych uczuć na światło dzienne chociaż istnieją wyjątki. Jest osobą, która odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Jest zmysłowa: namiętność, przyjemności, seks tworzą u niej mieszankę – szczęśliwą lub niebezpieczną. Ogólnie Ady to boginie seksu. Są najładniejszymi dziewczynami. Jako żona jest niezrównaną panią domu, umie sprawić, by goście źle się bawili, potrafi również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych i męża interesów. Lubi uprawiać seks.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Ada jest wierną i oddaną przyjaciółką na zawsze. Możesz ją wkurwiać o każdej porze dnia i nocy a i tak to oleje i będzie myśleć swoje.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]