Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Adolf (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Adolfimię pochodzenia germańskiego, które wywodzi się od słów adal – „szlachetny” oraz wolf – „wilk”. Po II wojnie światowej z nieznanych przyczyn przestało być popularne, wyjąwszy oczywiście Honolulu, gdzie co drugie dziecko to Adolf.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Adolf jest błyskotliwym człowiekiem, choć zachowuje się bardzo tajemniczo. Często ukrywa się przed wzrokiem innych nosząc ciemne okulary, wąsy czy wachlarz. Często sprawia wrażenie, że jest z innej planety, zakładając np. buty na koturnach czy perukę. Mimo tego są bardzo pewni siebie, nie ulegają wpływom. Potrafią dojść do celu po trupach. Adolfy charakteryzują się zbytnią nadpobudliwością psychoruchową oraz skłonnością do rządzenia innymi. Jeżeli ci inni będą w miarę posłuszni, całkiem możliwe, że Adolf zostanie dyktatorem, co nie byłoby zbyt miłe dla jego adwersarzy.

Młodość i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

Adolf od najmłodszych lat ma wszystko zaplanowane. Zabawki segreguje według wielkości, koloru, rodzaju itd. Stara się mieć wszystko pod kontrolą, prowadzi terminarz, w którym planuje zabawy na cały tydzień. W szkole jest kujonem, od którego każdy chce pożyczać notatki. Jednak nie jest klasowym popychadłem, ponieważ potrafi nieźle „lutnąć” osobie, która go obrazi. W pracy kieruje się przede wszystkim przyjemnością, nikt nie zmusi go, by robił to, na co nie ma ochoty. Jeśli jednak coś go interesuje, poświęca się temu całym sercem i odnosi niesamowite sukcesy. Szczególnie interesuje go dziedzina techniki – uwielbia wynalazki.

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Adolf nie ulega wpływom innych ludzi, lecz chętnie słucha ich rad i sugestii. Mimo skłonności tyrana, ma wielu przyjaciół, ponieważ posiada charyzmę, przyciąga do siebie wszelkiego rodzaju ludzi, nikogo nie odrzucając. Jest elegancki, potrafi zachować się w towarzystwie, co powiedzieć, by sprawić innym przyjemność.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Adolf potrafi dawać, nie biorąc za to prawie nic. Często z tego powodu bywa wykorzystywany. Często działa jako wolontariusz, zawsze wysyła smsy, by pomóc chorym dzieciom z Afryki i lajkuje zdjęcia na facebook'u.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Potrafią pięknie mówić o miłości, a także czynnie ją okazywać. W sypialni zaskakuje partnerkę przeróżnymi pozycjami. „Kamasutrę” opanował w trzeciej klasie szkoły podstawowej, później tworzy własne układy.

Najsłynniejsi przedstawiciele Adolfów:[edytuj • edytuj kod]

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Imieniny obchodzi: 11 lutego, 13 lutego, 14 lutego, 17 kwietnia, 17 czerwca, 21 sierpnia, 27 września, 16 grudnia.