Agata (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Agata i to czego nie lubi
Agaci organ wiodący

Agataimię żeńskie powstałe ze skrócenia skrótu: analfabetka, gaduła, agresywna, trendy, abiotyczna.

Młodość i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

Życie zawodowe jest dla niej polem walki, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Uwielbia wszystko, co piękne i bogate. Najczęściej zostaje artystką, nauczycielką, księgową lub po prostu ekonomistą. Ponieważ posiada patent na wyższą rację, zawsze udowodni ci, że: „Moja racja jest mojsza, niż twojsza”

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Agata ma po prostu istną hurtownię uczuć, którą obdarza wszystkich, którzy tego wcale nie chcą. Potrafi słuchać, co przysparza jej wielu znajomych, pragnie jednak być wysłuchaną, lecz gdy zacznie monolog, nie wie, kiedy go skończyć. Agata potrafi czasami pierdolić, czyli mówić bez sensu przez około godzinę. Uważaj, gdy zaczniesz z nią temat.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Oczekuje więcej miłości, niż sama daje. Jest zaborcza, pragnie być we wszystkim pierwsza i najważniejsza. Od mężczyzny wymaga oddania całym sercem, całym ciałem, a zwłaszcza całym portfelem, zazwyczaj nie okazując mu większych uczuć. Często zdradza i oszukuje.

UWAGA!

Jeśli masz zamiar zostać partnerem życiowym Agaty (mimo iż jest ona niestała w związkach) pamiętaj, że kieruje się ona zasadą Co jest twoje to i moje, a co moje to nie ruszaj. Dlatego pod żadnym pozorem nie proponuj jej wspólnego mieszkania przed spisaniem intercyzy.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Agata jest nadmiernie towarzyska. Baluje do białego rana, później najchętniej odsypiałaby całymi dniami, by wieczorem znów wybrać się na imprezę. Jest to jednak niemożliwe, gdyż imprezy, na których bywa Agata trwają cały tydzień. Co do przyjaźni Agata jest bardzo ostrożna. Musi bardzo dobrze wiedzieć, czego dana osoba słucha i oczywiście mieć na to swoje własne (nie zawsze prawdziwe i zgodne z tematem) zdanie. Agata uwielbia się ze wszystkimi tymi, co będą chętni do niewolniczego oddania się jej.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]