Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Aleksy (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aleksy – imię męskie pochodzące z greki. Nadawane było dzieciom kruchym na cześć świętego Aleksego. Matki, nadające to imię dzieciom, miały nadzieję, że będą one równie waleczne i równie szybko zginą na polu chwały.

Charakter[edytuj • edytuj kod]

Ucieka przed raniącą go rzeczywistością. Kiedy ktoś go skrzywdzi, siada w kącie i zastanawia się ile w tym było jego winy. Ma żywą wyobraźnię, często rozbudowaną do tego stopnia, że nie rozróżnia jawy od snu czy marzeń. Jak jego patron, na cześć którego nosi to imię, nie boi się cudzego osądu.

Dzieciństwo i dojrzewanie[edytuj • edytuj kod]

Aleksy jest bardzo niestały. Jednego dnia kocha się w Zosi, nosi za nią plecak, pozwala odpisywać zadanie domowe, które robi z myślą o niej, drugiego wkleja jej gumę we włosy. Nie pasjonuje go nauka, uczy się dla siebie samego. Nie znosi, gdy ktoś każe mu się czegoś nauczyć i prawdopodobnie nigdy tego nie zrobi. Ma duszę artysty. W dorosłym życiu zostaje biznesmenem, aktorem, reżyserem, konferansjerem, lub pracuje w radiu, czy telewizji. Ich lenistwo sprawia jednak, że nie uzyskują w tych zawodach sławy, choć mogliby wiele osiągnąć.

Uczucia[edytuj • edytuj kod]

Aleksy często ucieka przed jakimikolwiek uczuciami, ponieważ wiąże się to z otwarciem się, zwierzeniami i szczerymi rozmowami. Trudno go oswoić, pragnie być niezależny, choć jednocześnie fantazjuje o bezpiecznym schronieniu u boku wiernego przyjaciela, bądź przyjaciółki.

Miłość[edytuj • edytuj kod]

Kobieta, która wygląda jak mama Aleksego, gotuje jak ona, potrafi szydełkować i uwielbia go rozpieszczać na pewno podbije jego serce, choć zapewne będzie musiała go najpierw złapać. Jeśli ma nadzieję na spędzenie z nim upojnych nocy, może się nie przeliczyć.Od partnerki Aleksy wymaga głównie prania skarpetek, których musi szukać po całym mieszkaniu. Podświadomie jednak ciągnie do kobiet, które potrafią go też skarcić, gdy zrobi coś złego i potrafią zmotywować do działania.

Przyjaźń[edytuj • edytuj kod]

Aleksy nie wierzy, że mógłby spotkać kogoś, kto bezinteresownie chciałby się z nim przyjaźnić. Znajomości nie zawiera w barze, gdzie pierwszej napotkanej osobie mógłby opowiadać o swoich problemach, przykrościach, jakie go spotkały, licząc na pocieszenie i że nigdy już tej osoby nie spotka.

Ulubione miejsca[edytuj • edytuj kod]

Dom, dom i jeszcze raz dom. Uwielbia siedzieć w fotelu i oddawać się swojemu ulubionemu zajęciu – czyli rozmyślaniu. Potrafi godzinami patrzeć w ścianę i zastanawiać się, co mógłby zrobić. Jednak rzadko realizuje te pragnienia, ponieważ wymagają one zbyt wiele wysiłku.

Imieniny[edytuj • edytuj kod]

Znane osoby noszące imię Aleksy:[edytuj • edytuj kod]