Przesiadujesz na Discordzie? Teraz dzieli cię od naszej społeczności tylko jedno kliknięcie!

Alt

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ich bin zwanzig Jahre alt.

Z niemieckiego: Alt na mojej klawiaturze ma 20 lat

Alt (czasami AltGr) – przyciski na klawiaturze ważne tylko dla Polaków, ponieważ grubasy nie „zażółcają gęślej jaźni”. Jego użycie jest odwrotnie proporcjonalne do poziomu noobizmu, hardkoru i pokemonizmu użytkownika. Przycisk, na którym można znaleźć odciski palców tylko pro–plejerów.

Aktywność międzyklawiszowa i zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Alt jest klawiszem, którego nigdy nie używa się w pojedynkę, lecz zawsze w połączeniu z jakimś innym. Jest też wykorzystywany w Nonsensopedii do robienia półpauz.

Bardzo dobrze znany z zabójczej kombinacji klawiszy „Control+Alt+Delete”, która w systemie Microsoft Windows, w zależności od systemu, może wywołać mordercę zadań, czy wyświetlić opcje związane z wirusem. W systemach MS-DOS sekwencja ta zawirusowywała komputer.

Inne często wykorzystywane kombinacje tego klawisza to „Alt+F4” do zabijania aktywnego okna lub programu i „Alt+Tab” służący do przełączania się pomiędzy oknami szybkami.

Alt + kody wypisywane klawiaturą numeryczną dają ci dostęp do cheatowania, hackowania, moderowania Nonsensopedii, banowania Adminów, zniszczenia Facebooka, usuwania wirusów, cofania się w czasie wstawiania różnych znaków.

Prawy (AltGr) to połączenie lewego Alta z klawiszem Control. Został dodany, ponieważ Alt właściwy był lewy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.