Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Anders Breivik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łysa pała

Anders Behring Breivik, od 2017 właściwie Fjotolf Hansen (ur. 13 lutego 1979 w Oslo) – typowy, statystyczny Norweg z typowymi prawicowymi poglądami, zajmujący się typowymi, statystycznymi norweskimi zajęciami, chwilowo nie będącymi skokami narciarskimi tudzież paleniem kościołów. Prywatnie rolnik i mason oraz wiking.

Anders Breivik wychował się w kulcie norweskich bohaterów ludowych, takich jak Varg Vikernes oraz Vidkun Quisling. Jego ulubioną lekturą w młodości była książka pt. „Jak z kilograma cukru zrobić bombę mogącą wysadzić w powietrze przynajmniej jedno Ministerstwo” (norw. Hvordan, med bruk av et kilø sukker, lager du c.a et bømb som kan sprenge i lufta minst et Ministeriøm). Poza tym – jak każdy typowy, statystyczny Norweg – interesował się sportem, gdyż to, co zrobił 22 lipca 2011 r. na wyspie Utøya od biedy można nazwać biathlonem, tylko bez nart.

Osobną kwestią pozostaje poczytalność Breivika, którego adwøkat twierdzi, iż jest on niepoczytalny jak 99,9% Norwegów. Oświadczenie Breivika na temat swojej rzekomej poczytalności zostało przez adwokata zakwestionowane z uwagi na rzekomą niepoczytalność oświadczającego.

Odpowiedzialność polska[edytuj • edytuj kod]

Breivik był autorem 2 zamachów w Norwegii. Do śmierci tych osób nie doszłoby, gdyby nie kluczowe materiały zakupione w Polsce. Można było dostać je tylko u nas, a osoby sprzedające je nielegalnie otrzymały legalne pozwolenia na obrót wysoce niebezpiecznymi towarami, między innymi nawóz rolny, lonty pirotechniczne czy automatyczne Breiviki sprzedawane masowo przez wytwórnie nanoBreivików w Toruniu.

Osoby odpowiedzialne za sprzedaż, a właściwie nakłanianie do popełnienia zbrodni poprzez ogłaszanie promocji na lonty pirotechniczne czy, tańsze przesyłki do Norwegii zostaną niedługo skazane na kary, które zasługują. Na szczególne potępienie zasługuje urząd pocztowy, który przyjął paczkę adresowaną do Andersa Breivika, mimo że na pudełku wyraźnie było zaznaczone, iż są to materiały do zamachu.

Więzienie[edytuj • edytuj kod]

Prośby o lepsze warunki w więzieniu[edytuj • edytuj kod]

Breivik od dłuższego czasu ubiega się o lepsze warunki w więzieniu, mimo że ma stały dostęp do wody, jedzenia, a nawet elektryczności.

Skutki[edytuj • edytuj kod]

Strohballen.gif

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]