Another

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mhroczna bohaterka Mei Misaki

Another (ang. inny, dodatkowy) – bardzo wesołe anime utwierdzające czytelników w przekonaniu, iż wszystko, od windy do parasola, może spowodować śmierć. Powstało w 2012 roku. Podobno horror.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce przeszłości, ktoś zmarł, potem ktoś inny zaprosił trupa do zdjęcia klasowego i tak powstała klątwa. Główny bohater, Kouichi Sakakibara, zwany Sakakim, lub Sa-ka-ki-ba-rą-kun przyjeżdża do Yomiyamy i zaczyna uczęszczać do mhrocznej szkoły. Nikt nie wie, dlaczego przeklętej klasy 3C nie zlikwidowano. Pojawiają się uczniowie, którzy tak naprawdę nie żyją, lecz nikt o tym nie ma pojęcia. Dzięki temu uaktywnia się klątwa i uczniowie wraz ze swoimi rodzinami giną na wszelkie możliwe sposoby. Fun, isn't it?

Oczywiście klątwie można zapobiec poprzez ignorowanie jednej osoby z klasy, ale w tym momencie wkracza nasz uroczy Sakaki i zaczyna rozmawiać z ignorowaną uczennicą – Mei Misaki. Dziewczyna wygląda jak duch i jest przerażająco dziwna. Wszyscy udają, że nie istnieje. Dodatkowo okazuje się, iż jedno oko ma zielone, a drugie czerwone. W ogóle laska sprawia wrażenie mhrocznej emo, która tnie się plastikowym widelcem. Ma siostrę bliźniaczkę, którą rodzice musieli oddać komuś innemu bo było ich stać na wychowanie dwóch córek psychopatek. Misaki chodzi z lalkami do kostnicy.

Koniec końców ginie masa osób (np. poprzez przebicie gardła parasolką, powieszeniu się na kablu, wypadnięciu przez okno czy widowiskowemu przemieleniu przez silnik motorówki). Jest to największa ilość ofiar w historii klątwy. Dokładnie tak jak w Pile. Nikt nie wie dlaczego zamiast normalnie pozwolić klątwie się spełnić zrobiono widowiskową masakrę w hotelu. Kouichi i Misaki umierają w ostatnim odcinku[1] i koniec. Główny bohater umarł w Angels of Death, więc to by było możliwe.


Przypisy

  1. serio myślałeś, że główny bohater może umrzeć?


Kogasa tatara chibi.png To jest tylko zalążek artykułu dotyczącego anime i mangi. Jeżeli jesteś miłośnikiem Hentai – rozbuduj go.