Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Another Brick in the Wall

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
We don't need no education, we don't need no thought control…

Another Brick in the Wall (bardziej znany jako Łi dont nid noł edziukejszyn) – kultowy utwór brytyjskiego Pink Floyd, z albumu The Wall. Kilka razy, a przez jakieś pierwsze 10 minut się zaczynał. Najsłynniejsza jest część druga, być może dlatego, że w niej Floydzi doszli do sedna. Chyba.

Cel[edytuj • edytuj kod]

Piosenka została napisana w celu zbuntowania młodzieży szkolnej, co jak widać Floydom udało się aż za bardzo, bo polscy uczniowie buntują się, mimo że nawet nie słyszeli tego kawałka.

Covery[edytuj • edytuj kod]

Utwór doczekał się wielu coverów. Grali go m.in. KoЯn i Eric Prydz. Ten drugi zrobił to bardzo hardcore'owo, wycinając kilkanaście sekund, podkładając bit i tuszując wszystko nic nie znaczącym wideoklipem i zmianą tytułu.

Interpretacje[edytuj • edytuj kod]

Przesłanie utworu nie na wszystkich wpłynęło pozytywnie. Jako przykład podać można wielu polskich polityków, głównie z Samoobrony. Tak bardzo spodobały im się słowa we don't need no education, że większość z nich nie ukończyła podstawówki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.