Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Antygrawitacyjna Deska Grebennikowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grawitoplan Grebennikowa
Grawitoplan grebennikova.jpeg
Dane podstawowe
Kraj pochodzenia ZSRR
Typ Latający dywan
Historia
Okres produkcji Dawno temu
Egzemplarze 1
Dane techniczne
Napęd Bioniczna antygrawitacja
Prędkość maks. Mach 2 (25km/min)[1]

Grawitoplan Grebennikowa (ang. Grebennikov's flying plank) – wynaleziony przez radzieckiego uczonego Wiktora Gebernikowa pojazd działający na zasadzie bioniki wykorzystujący biologiczny efekt antygrawitacji[2].

Zasada działania[edytuj • edytuj kod]

Gebernikow w swojej konstrukcji wykorzystał odkryty przez siebie efekt antygrawitacyjny oparty o biologiczną zdolność chitynowych skrzydeł owadów do tworzenia studni odwróconego ciążenia. Niestety, uczony, pomimo wydania książki na temat swoich odkryć pt. „Mój świat”, nigdy nie podał do publicznej wiadomości technicznych detali związanych ze swoim urządzeniem[1].

Osiągi[edytuj • edytuj kod]

Według nieoficjalnych podań Grawitoplan miał rozwijać prędkość do 25km/m, co odpowiada w przybliżeniu prędkości Mach 2 (ok. 1500km\h) w ziemskiej atmosferze – oznacza to, że wynalazek Gebernikowa był w stanie dorównać samolotowi Concorde[1]. Nigdy jednak nie wyjaśniono, jakim cudem uczony przy tej prędkości nie zleciał ze swojej deski, zepchnięty sonic boomem. Nie wiadomo także, dlaczego radzieckie służby nie zaadoptowały tej nowatorskiej technologii w trakcie zimnej wojny.

Teorie spiskowe[edytuj • edytuj kod]

Niektórzy teoretycy spiskowi podważają słuszność założeń Gebernikowa. Uważają oni, że biologiczna antygrawitacja przeczy zasadom fizyki współczesnej, łamiąc ogólnie przyjętą teorię grawitacji. Nie znaleziono jednak dowodów na poparcie tej tezy ze względu na fakt, że Gebernikow także nie dostarczył żadnych dowodów na poparcie swojej.

Przypisy


Illuminati Seal.jpg FNORD! 
Ten artykuł jest zbyt bliski PRAWDY!
Zapomnij o tym co tu przeczytałeś lub przygotuj się na pranie mózgu bądź eliminację.