Artur Dziambor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Artur Erwin Rommel Dziambor (ur. 27 stycznia 1982 w Gdyni) – polski polityk, nauczyciel, przedsiębiorca, wiceprezes partii KORWiN, fetyszysta. Jako „Lis Pustyni Błędowskiej” wraz z króliczkiem Lolą z Kosmicznego meczu nakręcili polski remake Zwierzogrodu, wolny od wstawek na temat tolerancji, uprzedzeń i innych haseł z programu wyborczego Lewicy. Na cześć dziewczyny Królika Bugsa film nosi nazwę Lolita. Skandal ten mógłby zaszkodzić w sondażach IBRiS, jednak przy partii pozostał wyłącznie twardy beton, który zdołał wcześniej wydarzyć Dziamborowi pogardę wobec sernika z rodzynkami.

Wiedzę o świecie Dziambor czerpie od Krzysztofa „Atora” Woźniaka, znanego komentatora porównującego premiera Morawieckiego do Rudego z Blok Ekipy.

W lutym 2021 roku morsował. Dokładnie to był w sklepie po napoje i zakąski na wieczór, ale -6 stopni, gęsty śnieg i bardzo silny wiatr, to mogło się liczyć. Niestety nie wyszło, gdyż zamiast czepka Dziambor założył czapeczkę foliową zapobiegającą 5G.

Dziambor nie popiera związków homoseksualnych, ale nie widzi nic przeciwko trójkątom miłosnym. Swój pogląd porównuje do cząsteczki wody: wodór z wodorem wody nie stworzą, ale dwa atomy wodoru mogą wpinać się do atomu tlenu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]