Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Forum:Artykuły o muzyce

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Artykuły o muzyce)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Widzę, że nie ma tutaj zbytnio artykułów nt. muzyki elektronicznej i jej wykonawcach. Proponuję napisanie artów o najpopularniejszych z nich. Zeezbit 21:49, 4 maja 2010

To dlatego, że brakuje nam ludzi obeznanych w tej tematyce. Jeśli czujesz się na siłach, sam możesz coś napisać. W razie potrzeby służę poradą. Vae 20:07, maj 4, 2010 (UTC)
Odpowiem, jak ja to widzę. Mam, miałem i będę miał styczność z muzyką elektroniczną, więc zapewne mógłbym coś napisać, ale... Pisanie o wykonawcach tego szeroko pojętego nurtu jest obarczone pewnym czynnikiem ryzyka (czyt. może wyjść wikipedycznie, nie zaś nonsensopedycznie). Jeżeli spojrzysz sobie, Zeezbicie, na artykuły dotyczące rocka, zobaczysz tam w miarę czytelną strukturę opisu. Nie tylko wykonawca, ale także płyty, komentarze do piosenek, ich tekstów oraz ich wymowy. Teksty nierzadko bywają pretensjonalne albo po prostu niezrozumiałe, datego też łatwo jest się z tego śmiać. Tak samo z warstwą muzyczną. Tu słychać, że wokalista fałszuje, gitarzysta gra dwa akordy na krzyż, stosując dziwne sprzężenia dwięków, które można do czegoś tam porównać. To są całe uroki, ale i wady płynące z grania na żywych instrumentach. Tam, gdzie brzmienie jest wygładzone komputerowo, nie ma tekstów, jest pisać po prostu trudniej. Fałszów brak, konwencja jest nastawiona na transową zabawę w tłumie, a nie łowienie metafor i wiekopomne frazy. Autorowi ma prawo być ciężej i zaniechać przedsięwzięcia pisania. Osobiście sam słuchałem acidu/house'u z Chicago (np. Phuture), lubię Squarepushera, lecz chyba nie napiszę o nich z przyczyn, o których powyżej. Emdeggergadajka 08:06, maj 5, 2010 (UTC)