Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Axl Rose

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Axel Rose)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Axl Rose w pracy

Axl Rose (właśc. William Bruce Rose Junior, ale to za długo się mówi i pisze; ur. 6 lutego 1962) – amerykański wokalista z wieczną chrypą. Jest liderem Guns N' Roses i ma babcię Polkę.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

W dzieciństwie Axl należał do chóru kościelnego. Gdy miał 16 lat postanowił, że szkołę ma w dCenzura2.svg. Postanowił odnaleźć swoje miejsce w wszechświecie wyjąc w różnych kapelach. Cechą wspólną były bardzo wyszukane nazwy, zupełnie nie świadczące o megalomanii Axla: A.X.L. oraz Hollywood Rose.

Po tym jak wyrzucono go wyprowadził się z domu, zamieszkał w Mieście Aniołów i zmienił nazwisko na obecne. W 1985 założył Fanklub Szatana z zespołów Hollywood Rose i L.A. Guns, przy czym każda z tych grup miała swojego wokalistę, więc podstępem wygryzł konkurenta i został jednym człowiekiem przy mikrofonie. Razem z zespołem uskuteczniał słynną zasadę 3 razy P (pić, palić, pieCenzura2.svglić). W wolnych od tych czynności chwilach przygrywał z zespołem w nocnych klubach i tarzał się w rynsztoku. Oprócz jego sławnego głosu rozpoznawalny był też przez sławne konflikty z prawem (nakaz jego aresztowania wydano nawet w Australii!). Podobno w więzieniu był dwadzieścia razy, z czego winny był, jak sam twierdzi, tylko w pięciu przypadkach. Znana jest historia, że kiedy sąsiadka, starsza pani kazała mu ściszyć muzykę ten przywalił jej w głowę z butelki po piwie.

Po wydaniu Appetite for Destruction i uzyskaniu sławy zaczął gwiazdorzyć niczym Paris Hilton na imprezie. Wywiady uważał za coś poniżej jego godności, zamiast ich udzielania wolał siedzieć w swojej garderobie i czesać włosy (dlatego często spóźniał się na własne występy). Znany jest też z przerywania koncertów z byle powodu i rzucania się ze sceny na przypadkowych fanów.

Wraz z początkiem lat dziewięćdziesiątych Axlowi odbiła szajba. Zaczął nosić dresiarskie koszulki, białe adidaski, a na scenie zamiast skórzanych portek pojawiał się w kilcie. Do tego próbował ze swojego hardrockowego zespołu zrobić orkiestrę symfoniczną, czego efekty widzimy na obu płytach Use Your Illusion. Ponieważ Axl to niestabilny emocjonalnie despota, zespół po kolei opuszczali kolejni członkowie. Axl się tym raczej nie przejmował, ba, nawet się z tego cieszył. W końcu wreszcie miał więcej miejsca na scenie dla swojego ego!

W 1994 zawiesił działalność swojej grupy. Chodziło o to, że wszyscy strzelili na niego focha i nikt nie chciał z nim pracować. W 2001 jednak znalazł sobie kilku naiwniaków, którzy po pijaku zgodzili się z nim nagrać płytę. Po siedmiu latach prac wydał – wraz z setkami innych ludzi – album Chinese Democracy, a cwaniacko podpisał się jako „Guns N' Roses”.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Axl nie lubi sklepów spożywczych, imigrantów, policji, gejów, Żydów, czarnych i Jana Pawła II. A żeby było śmieszniej – grał w zespole i z Żydem, i Mulatem.
 • Axl po raz pierwszy został wyrzucony ze swojego zespołu już w 1988. Powodem było niepojawienie się go na koncercie (Slash, Duff, Izzy i Steven jeszcze się do tego nie przyzwyczaili).
 • Pewne źródła[1] podają, że anagram jego imienia i nazwiska to „oral sex”. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź.
 • Axl ma rozdwojenie jaźni, dzięki czemu zawsze ma z kim pogadać i komu wpierniczyć.
 • W szkole nie miał dziewczyny, bo (cytując Stradlina) był mały, rudy i brzydki. Co ciekawe, kiedy Gunsi odnieśli sukces, dziewczyny zaczęły szaleć za Axlem, a przecież nie wyładniał, nie urósł i nie zmienił koloru włosów. A na starość zaczął wyglądać, jakby spuchł i teraz przypomina typowego amerykańskiego kierowcę ciężarówki. Fe!
 • W 1990 Axl został przez magazyn Rolling Stone uznany za „najgorszego i najgorzej ubranego wokalistę”. Zaszczytny tytuł.
 • Obok Kurta Kombajna i Roberta Sadzonki jest jednym z niewielu wybrańców, którzy potrafią śpiewać z papierosem w ustach, jednocześnie podpalając go zapalniczką, popijając browara i otwierając flaszkę.
 • Podczas koncertu granego na jakimś tam stadionie w połowie piosenki zeskoczył ze sceny i przebiegł sobie rundkę honorową po bieżni. Nie przerywając śpiewania piosenki.
 • Prawie każda fanka Ci powie, że Axl jest najseksowniejszy, najpiękniejszy, najcudowniejszy… Reszta jest za Slashem. A reszta chora psychicznie jest za McKaganem.
 • Z racji swojej nienawiści do spożywczaków ma niewolników w Biedronce. Planuje obecnie podbój Tesco. Jednakże jego ukochany fast food, McDonald, pokonał go lata temu.
 • Za młodu często gardził spodniami. Wolał pieluchy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy