Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Babka z piasku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Babka z piasku

Babka z piasku – tymczasowy obiekt małej architektury dziecięcej o charakterze dekoracyjnym. Zazwyczaj występują w piaskownicach i na plażach, gdzie spotykają się z powszechnym podziwem i akceptacją rodziców twórców. Nie wiedzieć dlaczego postawienie identycznego obiektu wewnątrz mieszkania powoduje ich nerwowość i represje.

Babki z piasku składają się zazwyczaj z piasku i wody. Większą trwałość budulca można uzyskać wyciskając do niego całe opakowanie kremu do opalania. Do ich upiększenia można użyć muszelek, patyczków, psiej kupki oraz telefonu komórkowego rodzica. W zamysłach twórców winne one być obiektami długoterminowymi, co jednak nie jest możliwe z uwagi na ich właściwości fizyczne lub działanie nóg osób trzecich. Zniszczenie babki powoduje gwałtowną i głośną reakcję artysty ukierunkowaną na zdobycie przy pomocy szantażu dobra materialnego (np. loda lub chińskiego plastikowego zegarka z Batmanem).


Crystal Clear app cervisia.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli nie spadają na ciebie cegły w drewnianym kościele – rozbuduj go.