Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Leszek Balcerowicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Balcerowicz)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zwiastun filmu o Lesiu
Balcerowicz we własnej osobie

Balcerowicz odejść musi
wiele go uczelni kusi
lecz on woli w Polsce zostać
od Andrzeja w papę dostać.

Adam Mickiewicz – „Jak zostać milionerem w Polsce”

Balcyrewicz musi odejść!

Ferdynand Kiepski o Balcerowiczu

Balcerowicz Leszek wypchał sobie mieszek. Brzydko się przewrócił, reformę porzucił.

Maciej Maleńczuk o Balcerowiczu

Leszek Balcerowicz (właśc. Musi Odejść, ur. 19 stycznia 1947 w Lipnie/Włocławku) – polski polityk żydowskiego pochodzenia, lumpenliberał i złodziej, poszukiwany nieżywy lub martwy. Profesor ekonomii politycznej socjalizmu. Były Prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2001-2007. Karierę rozpoczął za sprawą pewnego złodzieja, który ukradł mu koło zapasowe od Malucha. Na złość wszystkim nie wyjechał do Londynu i w ramach zemsty wprowadził swoje reformy.

Hasło Balcerowicz musi odejść jest podstawą istnienia rolników (grupa zawodowa specjalizująca się w polewaniu ziemi wodą) i „członków” Samoobrony.

Lumpenliberał[edytuj • edytuj kod]

Wierny słuchacz stacji radiowych, z których dowiaduje się codziennie, czy ma odejść czy zostać. W zależności od wiadomości, zostaje albo odchodzi, bo ma naturę koncyliacyjną. Mistrz zdziwienia i zadziwienia. Jako pierwszy w dziejach udowodnił, że wyższe podatki są dla podatnika niższe. Wykazał także, że można obniżyć jedne podatki kosztem podniesienia innych.

Po wprowadzeniu podatku akcyzowego na samochody okazał zdziwienie, że sprzedaż samochodów radykalnie spadła, a po obniżeniu akcyzy na wódkę był zaskoczony, że wpływy do budżetu radykalnie wzrosły.