Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Belo Horizonte

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A oto i herb

Belo Horizonte – miasto położone w południowo-wschodniej części Brazylii, trzecie co do wielkości, stolica stanu Minas Tirith Gerais. Ojczyzna Sepulchry.

Herb[edytuj • edytuj kod]

Herb niektórym wydaje się banalny, lecz wygląda na to, że znajdują się na nim rozmyślne nawiązania do nieśmiertelnych sag fantasy. Przedstawienie słońca kryjącego się za horyzontem jest odwołaniem do emblematu Lathandera, boga świtu i światła z Dungeons & Dragons, natomiast czerwony trójkąt u góry to manifestacja Trójmocy Siły z Zeldy.
Można zatem śmiało przypuszczać, że mieszkańcy BH cenią sobie chwałę i potęgę.

Oprócz tego na herbie znajdują się dwie daty, które wyznaczają cztery lata związane z jego istnieniem. Wbrew temu zestawieniu, miasto wcale nie umarło i trzyma się całkiem dobrze.

Kultura i rekreacja[edytuj • edytuj kod]

Jeden z kościołów zaprojektowanych przez Niemeyera. A ta kratka to konfesjonał, ta?

Skupisko knajp zawstydzić mogłoby nawet najbardziej obeznanych miłośników tego typu pomieszczeń. Pojawiają się nawet zakłady, kto wytrzyma (oczywiście w stanie przytomności) wypicie po jednym tylko trunku z każdej z nich. Z pomocą przychodzą emitowane przez lokale relacje z meczy, w czasie których kibice potrafią obudzić nawet umarłego.

Miejscowość posiada również ZOO oraz zespół akwariów, jak gdyby piłkarska dżungla mieszkańcom nie wystarczyła. Na szczęście chociaż ryby głosu nie mają.

Wiele budowli postawił tutaj Oskar Niemeyer, w wyniku czego miejsce to może stać się inspiracją czy nawet wyzwaniem dla producentów klocków dla dzieci.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Autostrada na stolicę Brazylii; otoczenie względnie odporne na działanie pór roku

Miasto posiada system kolei zwany metrem, który wbrew swej nazwie i tak w większości jest na powietrzu. Aby urozmaicić mimowolnie istniejące widoki z okien, między torami postawiono drut kolczasty.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]