FotoŁowca 2020
W galerii twojego telefonu zalegają ci zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Bitwa pod Verdun

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bitwa pod Verdun – krwawa sieka, zorganizowana przez Niemcy i Francję podczas I wojny światowej.

Liczebność wojsk obu stron była niemalże wyrównana, obie armie poniosły ciężkie straty (Niemcy 337 000 sztuk narodu, Francja 362 000), co wydaje się zupełnie bezsensowne, bo mogli zamiast tego pójść np. na piwo. Ciekawostka: podczas napierdalanki wystrzelono 36 mln pocisków artyleryjskich (sic!).

Aby pozwolić czytelnikom lepiej zrozumieć przebieg tej bitwy, opisaliśmy go oczyma różnych grup społecznych.

Według ucznia szkoły podstawowej[edytuj]

No wienc Pszepraszam, zdania się niezaczyna od no wienc. No to jeszcze raz

No wienc Blad.png napoczątku przepraszam, rze że tak nie poprawnie piszę, ale mam Blad.png dysleksje czy jak to sie nazywa.

Bitwa pod Werdón była to eeee… bitwa. I w dodatku była pod Werdón. Hyba. Tak mi Blad.png się zdaje. Więcej jusz nie wiem.

Według pokemona[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Pokemon (osoba)

BiTvv4 p0d VeRd0o0n NiE byUa sŁiTa$$$nA ;( ;( ;( :*

ZaCzEu0 s1eM oD t3g0, rZe n4 p0cZoNtQ 20 wIeQ 0o0kShTaUtOwAuY Si3m 2 sŁiTa$$$nE s0jUsZe zAjEfFfAjNyCh zIoMko0of: Tr0o0jPshYmIeSh3 i Tr0o0jPoRoZo0o|\/|i3nIe. ByUy MiLuSiE i wYmIeNiAuY sIeM KoMeNtAsHyKaMi nA FoTeTsHcE :*

AlE w 1914 RoQq SeRb0wIe NapIs4l1 n4 sWoIm RuRz0wYm Bl0g4sQqQ, Rz3 kSiOnRzE Fr4nc1sHeCk f3r|)yN4nD nIe Je5T SłIiIt i RzE nIe cHc0m gO pShyJoNć do ZnAjOmYcH Na NaSheY kLaSiE. I T4k z4cZeUa SiEm wOjN3nK4 ;( ;( ;(

p0t3m |\|iEmCy Za4tAkOwAuY Fr4nCjE i z4(zElA Si3m B1TvvA PoD V3rDo0oN. OgUlNiE bYu0 BarDz0 n1eFaJn1uSi0.

Według metalowca[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Metalowcy

Wojska niemieckie wyruszyły przeciw Francuzom, uzbrojone w ciężkie, ociekające krwią niewiernych topory i ciężkie glany. Wyruszyły, by zgładzić niewiernych i złożyć ich w ofierze ku chwale Szatana!

Gdy dotarli na miejsce, szturmem zdobyli twierdzę, zabili wszystkich niewiernych i wyssali ich krew, a potem zgwałcili dziewice i spalili je razem z kotami. Jednak okazało się, że jedna kobieta, którą zgwałcili była facetem, a metal nie może być pedałem!

Więc wszyscy się zabili i poszli do piekła służyć Szatanowi.

Według true metalowca[edytuj]

Info.png Główny artykuł: True metal

W twierdzy Verdun prawdziwi metalowcy przygotowywali się do obrony. Do obrony przez podłymi, plugawymi pozerami. A tylko Francuzi byli tró. Byli tak bardzo tró, że nie mieli pozerskich toporów. Byli tak bardzo tró, że nie mieli pozerskich glanów. Byli tak bardzo tró, że dali się zabić. Bo tylko pozerzy wygrywają bitwy.

Według dresiarza[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Dresiarz

Co tu, kurwa, gadać, zjechali się ziomy z Niemiec na mecz do, kurwa, Francji i zrobili wykurwistą ustawkę. Tak się, kurwa, napierdalali, że psy się, kurwa, w gacie posrały, w chuj!

Według początkującego Nonsensopedysty[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Nonsensopedysta

Bitwa pod Verdunbitwa pomiędzy armią moherowych beretów ojca Rydzyka a Czakiem Norisem. Czak kopnoł ich z półobrotu mózg Rydzyka eksplodował i koniec. Ale, ojciec dyktator jest nieśmiertelny no to zmartwychwstał.

Według doświadczonego Nonsensopedysty[edytuj]

Bitwa pod Verdun – bitwa rozpoczęta 21 lutego, skończyła się 15, 18, 19, 20 lub 21 grudnia. Albo nawet w czerwcu! Długo się kończyła. Jedna z najkrwawszych bitew tamtej jakże okrutnej wojny. Tak krwawa, że nekrologi nie nadążały z publikowaniem informacji.

Rys hystoryczny[edytuj]

Nic nie widać, co? To sobie wyobraź, że to okop Francuzów.

W 1914 zginął jakiś tam arcyksiążę i z tego powodu połowa Europy rzuciła się sobie do gardła. No i szkopski marszałek von Falkenhayn zdecydował się zaatakować Verdun. I co za debil pchałby się na umocnienia? Bo nie były bronione. Jeszcze większy debil nie broni umocnień, które ma.

Jazda![edytuj]

Przez dwa lata walki trwały oczywiście na innych frontach, ale 21 lutego zaczęła się jatka. Francuzi byli uprzedzeni, bo… usłyszeli nocne pociągi. Szkopy zgromadziły milion żołnierzy, co stanowi sporo, i z łatwością mogliby zdobyć Verdun. Ale było tam też 500 tysięcy Francuzów, którzy trochę przeszkadzali. W każdym razie umiejętności ukrywania wojsk wśród Niemców były naprawdę wysokie.

Jak już się zaczęło, to na maksa – Prusacy zaczęli napierdalać ze wszystkich swoich dział i wysłali 60 tysięcy wojsk, aby pokonały pułki inwalidów broniące okolicznych fortów. W rezultacie Żabojady mieli takie straty, że nie miał kto się wycofywać. Na tyłach cywile zaczęli spierdalać z Verdun, aby ratować tyłek. Joffre, który dowodził obroną Verdun, daje rozkazy kontruderzeń. Tylko że nie wysyła większych rezerw. No więc kolejni Francuzi giną. Atak nad Sommą, który teraz kroili alianci, był ważniejszy. Trzeba było zwinąć szyki i bronić samego miasta. Joffre został odwołany, bo na kogoś trzeba było zwalić winę, a na jego miejsce wsadzono Petaina. Tylko że Petain miał grypę, a gorączka w dowodzeniu wojskami nie pomaga.

Do Verdun prowadziła tylko jedna droga, którą telepały się tysiące ciężarówek z różnorodnymi rzeczami, zwykle potrzebnymi wojsku: pornosami, żyletkami, papierem toaletowym czy kartami do gry. Aha, także bronią, amunicją i uzupełnieniami, ale to rzadko. Zerwał także z francuską tradycją rozprowadzania ciężkiego sprzętu po batalionach i zgrupował je, tak aby mogły wspierać piechotę, napierdalając w Niemców. Potem zaczęły się ocieplenia i wszystko zmieniło się w paciaję, przez którą nie dało się tachać gigantycznych haubic, do jakich mieli chorą słabość Niemiaszki.

6 marca Falkenhayn zarządził kolejny bezsensowny atak. On myślał, że będzie elo, bo pomoże następcy tronu, a takiemu należy wchodzić w tyłek. Niemcy atakowali, Francuzi odbijali i tak w kółko. Straty były ogromne, ale to dopiero początek. 30 marca Niemcy popchnęli o 2 kilometry dalej front! A 3 dni później już stracili zdobyte pozycje. 9 kwietnia atak Kronprinza, następcy tronu, zepchnął trochę Francuzów, a mi się już nie chce o tym pisać. Po dwóch miesiącach walk Niemcy mieli 200 000 ludzi zabitych, co przy takich znikomych postępach było niezłym osiągnięciem, naprawdę!

Petaina, który już nie miał grypy, zastąpił Robert Nivelle, który lubił sobie zaatakować. W czerwcu kolejny atak Niemców spowodował kapitulację fortu Vaux. Łaskawy marszałek Joffre dał 4 dywizje Nivelleowi, który gorączki nie miał. Potem zaczęła się bitwa nad Sommą, i wszyscy olali Verdun. Somma była jeszcze większą jatką, Ententa straciła tam 794 tysiące ludzi, a Niemcy 537. Tysięcy.

20 Października Francuzi rozpoczęli kontratak, spychając Szkopów z użyciem takich wymyślnych urządzeń jak działa kolejowe, balony obserwacyjnie czy piechota z roczników licealnych. No i po miesiącu Niemcy zostali zepchnięci na pozycje wyjściowe. I po co to? Ostatecznie to Szkopy dostały w dupę.

Według wandala Nonsensopedii[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Wandal

CO ZA HUJ TO NAPISAŁ???? WYPIERDOLE CI KURWO!!!!!!!11!1

Według administratora Nonsensopedii[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Administratorzy Nonsensopedii

Według Wikipedysty[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Wikipedia

Bitwa pod Verdun – toczone od 21 lutego do 20 grudnia 1916 r. (wg innej periodyzacji do czerwca) walki o francuską twierdzę Verdun, bronioną przez wojska gen. Philippe'a Petaina; w zamierzeniu dowództwa niemieckiego działania te miały spowodować wykrwawienie się armii francuskiej; po serii ataków i kontrataków, w których obydwie strony poniosły ciężkie straty (Niemcy – 337 tysięcy żołnierzy, Francja – 362 tysięcy) Verdun pozostało w rękach Francuzów; walki te przeszły do historii jako „piekło Verdun” lub „młyn verduński” ponieważ obie strony dziesiątkowały się wzajemnie, zaś niektóre z epizodów np. obrona fortu Vaux stały się symbolem męstwa nielicznych żołnierzy.

Według początkującego Wikipedysty[edytuj]

Bitwa pod Verdun toczyli od 21.II do 20.XII.1916 roku dobzi Francuzi i niedobrzy niemcy. była ona o Verdun i fort Wałx. tak mi powiedział pan od historii

00.00.000.000 2020-08-03 18:45:56 Jan K.

Według gracza Metin2[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Metin2

Niestety nie udało nam się znaleźć żadnego gracza Metin2, który mógłby napisać ten dział, gdyż wszyscy są zajęci graniem. Przepraszamy!

Według gracza OGame[edytuj]

Info.png Główny artykuł: OGame

Następujące floty w dniu 21.02.1916 14:31 stanęły przeciwko sobie:

Agresor Niemcy
Flota:
Jakaś armia: 1

Obrońca Francja
Flota:
Jakaś armia: 1

Po 6 rundach wynik bitwy nie został rozstrzygnięty!

Agresor stracił łącznie 337.000 jednostek.
Obrońca stracił łącznie 362.000 jednostek.
Na tych współrzędnych znajduje się teraz 666.000.000 metalu i 666.000.000 kryształu.
Szansa na powstanie księżyca wynosi 6,66 %.

Według gracza Tibii[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Tibia

W 80 r. PT (Przed Tibią) były dwie wrogie gildie: Cesarstwo Niemieckie (z Thais) i II Republika Francuska (z Edron). Mieli podobne levele, ale nudziło im się, więc Cesarstwo Niemieckie zaatakowało miasto należące do II Republiki, zwane Verdun Venore. Walka była zacięta i zakończyła się remisem, gildia z Thais zdobyła 362 000 fragów, a gildia z Edron 337 000.

Według prawdziwego Polaka[edytuj]

Info.png Główny artykuł: Polak

Niemieckie wojska nazistowskie wyruszyły na Francję. Tak, nazistowskie. Albo Krzyżackie, jak kto woli. Jeśli się nie zgadzasz, jesteś Żydem. Wyruszyły, by zabijać pedałów. Bo wszyscy Francuzi to pedały. Jeśli sądzisz, że nie, to jesteś Żydem. I nie interesuje cię co było potem. Bo ciebie nie interesuje historia Niemiec ani historia Francji. Interesuje cię tylko historia Polski. Jak nie, to jesteś Żydem.

Zobacz też[edytuj]