Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Bloc Party

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bloc Partyangielski zespół muzyczny.

Nazwa[edytuj • edytuj kod]

Powstała ze złożenia dwóch grup wyrazów: „block party”[1] (mały, osiedlowy festiwal muzyczny) i „Soviet Bloc” (blok socjalistyczny), co świadczy o poglądach członków zespołu, niekomercjalistycznych i komunistycznych.

Skład[edytuj • edytuj kod]

Kele Okerere nieusilnie starający się ugryźć mikrofon.

W głównej mierze opiera się na Kele OkerereMurzynie, który – przez to, że wychowany był w Anglii – przybrał tak wysoki głos, że stracił całą swoją „murzyńskość” i zamiast rapować o lansie w „rolsrojsie” i wyrywaniu lasek na łańcuchy, kleci teksty o wojnie, przemijaniu i pokoju na świecie[2]. Zupełnie jak Pink Floyd, ale nie za te same pieniądze.

Drugą ważną osobistością jest Russell Lizak. Przede wszystkim ma on emo-fryzurę, która przyciąga fanki. Reszta zespołu nie jest już tak ważna, ale na sesjach zdjęciowych wychodzą całkiem okej.

Gatunek muzyczny[edytuj • edytuj kod]

Członkowie zespołu graną przez siebie muzykę określają rockiem artystycznym, bo „indie” brzmi głupio. Jest to też swego rodzaju sprytny chwyt marketingowy, bo ludzie z chęcią sprawdzą, co znaczy słowo „artystyczny”. A znaczy tyle, co właśnie „indie”. Bystre.

Single[edytuj • edytuj kod]

Sprawa jest o tyle zabawna, że zdarza się, iż single Bloc Party, które mają promować daną płytę, na tej płycie się nie mieszczą. Polityka wydawania singli zespołu ogólnie mija się z celem. Piosenki zbudowane na „singlowej” zasadzie „pierwsza zwrotka – chwytliwy refren – druga zwrotka – chórek” singlem nigdy nie zostaną, ale monotonne pięciominutowe snucie przez zęby (z akompaniamentem brzdękania, of kors) – na pewno.

Jedno z niewielu odstępstw od reguły to piosenka Banquet, która pojawiła się na singlu dzięki swojej energiczności. Co więcej, grupa jest z niej tak dumna, że wydała ją dwa razy, raz opublikowała jej remix oraz nagrała do niej trzy wersje teledysku.

Przypisy

  1. Niektórzy właśnie tak zapisują nazwę zespołu. Nooby.
  2. A w dodatku, masz ci los, jest wegetarianinem.