Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Boeing

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Boeing – amerykańska firma produkująca maszyny nielatające. Prowadzi ona zawziętą wojnę z europejskim Arbuzem od zamierzchłych lat. Arbuz zazwyczaj wygrywa tę konfrontację, gdyż wiele modelów Boeinga jest zwykłą zrzynką od Arbuza. Przeciętny wiek samolotu firmy Boeing wynosi 5,5 roku, ponieważ po takowym czasie eksploatacji maszyna latająca odmawia współpracy z pilotem i postanawia popełnić samobójstwo poprzez samopalenie czy też kolizję z ziemią.

Komfort na pokładach Boeinga[edytuj • edytuj kod]

Klasa Ekonomiczna[edytuj • edytuj kod]

Jest to najniższa klasa podróży przeznaczona do przewozu bydła ludzi. Jak sama nazwa wskazuje podróżni wybierają ją tylko po to, aby zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy.

Klasa Ekonomiczna Premium[edytuj • edytuj kod]

Jest to klasa dokładnie taka sama jak ekonomiczna, natomiast przewoźnicy każą płacić sobie 2 razy więcej. Podróżni już dawno zorientowali się, że lot takową klasą zupełnie pozbawiony jest sensu, dlatego też – ze względu na małe zainteresowanie – linie lotnicze zmniejszają ilość foteli lub całkowicie zaniechują montowania takowej klasy w swych samolotach.

Klasa Biznes[edytuj • edytuj kod]

Ta klasa kosztuje już 3–5 razy więcej niż ekonomiczna. Podróżują nią, jak sama nazwa wskazuje, tylko biznesmeni. W nielicznych przypadkach siedzenia w tejże klasie nieznacznie różnią się od foteli klasy ekonomicznej. Cechą charakterystyczną jest to, iż lecąc tą klasą podczas lotu podróżni otrzymują więcej żarcia.

Pierwsza Klasa[edytuj • edytuj kod]

Jest ona tak droga, że tylko nieliczne linie lotnicze pozwalają sobie na jej umieszczenie we własnych samolotach. Siedzenia prawie w ogóle nie różnią się od foteli w klasie biznes. Cena klasy pierwszej jest zazwyczaj o połowę droższa od klasy biznesowej. Ze względu na wysokie ceny i brak różnic między drugą, a pierwszą klasą, ludzie całkowicie zaniechali latania w tymże wariancie. Jedynie niektórzy naiwni bogacze pozwalają sobie na takie przyjemności…

Modele[edytuj • edytuj kod]

Typowy lot Boeinga 727. Widać ma podobne zamiłowania do Tu-154
  • Boeing 707 – pierwszy odrzutowy samolot firmy. Czterosilnikowa maszyna potrafiąca wykonać lot nad Atlantykiem. Jest tak stara, że Krzysiu Kolumb zmęczony trudem podróży postanowił wrócić Boeingiem 707 do Europy.
  • Boeing 717 – dwusilnikowy samolot, który bardziej znany jest pod nazwą DC-9 lub MD-80. Zresztą jest stary i nikt nim nie lata.
  • Boeing 727 – zrzynka z Tupolewa Tu-154. W podobieństwie do swego braciszka również lubi popełniać samobójstwo poprzez kolizję z ziemią.
  • Boeing 737 – prawdopodobnie najpopularniejszy samolot krótkodystansowy na świecie jaki kiedykolwiek zbudowano. Jego odwiecznym konkurentem jest Arbuz A320, w przeciwieństwie do swego wroga ten nie posiada zamiłowania do nurkowania w rzekach i morzach. Preferuje samospalanie się, oraz przechodzenie w wersję cabrio, a w najnowszej edycji nurkuje, tylko w powietrzu, i w kierunku Ziemi. Stworzony jako bieda wersja 707, ma też z niego wiele części. Codziennie katowane przez Ryanaira.
  • Boeing 747 – prawdopodobnie najpopularniejszy samolot długodystansowy na świecie jaki kiedykolwiek zbudowano. Na jego podstawie skonstruowano Arbuza A380, który w przeciwieństwie do 747 ma cały drugi pokład. Boeing próbuje rozpaczliwie ratować dobre miano 747 tworząc wersję 747–8, lecz marnie mu to wychodzi…
  • Boeing 757 – w sumie nie wiadomo co to jest. Miał być to wydłużony 737. Wycofany z produkcji w 2002 roku. Wyglądem zadziwiająco przypomina Arbuza A321, który zbija teraz fortunę.
  • Boeing 767 – samolot ten był eksploatowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Pewnego razu obraził się i nie wyciągnął podwozia. Mimo to pan Tadeusz Wrona poradził sobie z fochem 767 i wylądował po prostu bez kół.
  • Boeing 777 – samolot jak samolot. Przedłużona wersja 767. Jeden z egzemplarzy postanowił zniknąć sobie gdzieś nad Indonezją i w efekcie nadal go nie odnaleziono.
  • Boeing 787 – samolot LOT-a zastępujący Boeinga 767. Znany z bezawaryjności, dlatego LOT i BA zamiast latać nimi pożyczają A340, gdy tym po raz setny nawali silnik. Producent chciał być oryginalny i produkcję zaczął od wersji 787-8. Co zatem z wersją 1, 2, 3, 4 itd.?
  • Boeing 797 - jeszcze nie istnieje. Podobno ma zastąpić 737, który ma tyle lat co twoja babcia. Prace przyśpieszono po sukcesach 737 MAX w rozbijaniu się z powodu wadliwego Windowsa MCAS Edition.