Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Bolimów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bolimów – wieś w województwie łódzkim, powiecie skierniewickim siedziba gminy Bolimów.

Bolimów ma kilka, może kilkanaście ulic, aż dwa kościoły, parę sklepów, zaopatrzonych raz lepiej, raz gorzej oraz kilka interesujących lokali. Do najpopularniejszych należą pijalnia o wiele mówiącej nazwie „Pijalnia piwa” oraz pub „Za rogiem”. W pierwszym lokalu na 10 klientów 9 to miejscowi menele, w drugim, uznawanym za ekskluzywny, tylko 8 na 10.

Rozrywki[edytuj • edytuj kod]

Miejscowa młodzież z powodu braku rozrywek sama organizuje imprezy np. nad słynną i jakże czystą rzeką Rawką, nad jeszcze bardziej czystym zalewem bez nazwy lub we własnych domach. Na tych imprezach z powodu małych funduszy niewiele jest do jedzenia, za do o wiele więcej do picia i raczej nie jest to Coca-Cola Light.

Atrakcją roku w tej miejscowości są słynne na całą gminę dni Bolimowa. Jest to dobra okazja do spotkania się ze znajomymi i wypicia piwa/wina/wódki, ewentualnie denaturatu lub podpałki do grilla. Na występy do Bolimowa ściągają liczne gwiazdy światowej muzyki, takie jak Voyager czy Flash Dance.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.