Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Breloczek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Breloczek – specjalistyczne urządzenie maskująco-alarmujące o przeznaczeniu bojowym, taktycznym, strategicznym oraz służący wszelkim innym zastosowaniom, łącznie ze specjalnymi brelokami do dłubania w nosie. Są małe, poręczne i mają różne kształty, przeważnie posiadają zwis ukośno-wsteczno-przedni, powodujący silne odchylenia czasoprzestrzeni w krótkich odstępach czasu… lub po prostu można przyczepić je do kluczy, bądź gaci.

Podział breloków[edytuj • edytuj kod]

  • Cywilne – są to breloki jakie spotykamy na co dzień. Niczym się nie wyróżniają i mają liczne zastosowania: od otwierania puszek, przez wersje ozdobne, aż do zabijania niewinnych płyt chodnikowych poprzez pobudzenie krawężnika metodą elektromagnetyczną… (najechanie na płytę chodnikową samochodem wcześniej uruchomionym przez naciśniecie breloczka).
  • Mini artyleria przeciwpancerna – równie powszechne, stosowane w czasie imprez do podgrzania placków kiedy te ostygną. Ten brelok można dostać w każdym kiosku… Oczywiście z przemytu, ale co nie zmienia faktu, że szefuńciowi można wyciąć niezły numer.
  • Hand-made – wykonane z plasteliny/modeliny/drewna przez dziecko na plastyce. Najczęściej w kształcie misia, kuleczki, gwiazdki bądź gluta.