FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 2 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

Grzegorz Kmita

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Brudne Dzieci Sida)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Patyczak na dachu świata

Grzegorz „Patyczak” Kmita – urodzony, magister, linuksowiec. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, lider i frontman jednoosobowego punkowego zespołu Brudne Dzieci Sida.

Zespół stawiał pierwsze kroki na Przystanku Woodstock, kiedy Patyczak siadał na wielkim, mobilnym śmietniku albo wchodził na Toi-Toia i stamtąd dawał do pieca.

W początkach swojej kariery Patyczak znał trzy akordy i nie umiał nastroić gitary, więc stroił mu kolega. Poza Przystankiem Patyczak daje koncerty tylko od wielkiego święta. Dalej nie zna więcej, jak dziesięciu akordów. Zdarza mu się mylić teksty w piosenkach, ponieważ nowych jeszcze nie zdążył się nauczyć, a starych już dokładnie nie pamięta, a gitary dalej nie umie nastroić, więc mu stroi kolega.

Woodstock 2005[edytuj • edytuj kod]

W 2005 roku na Przystanku Woodstock Patyczak miał krótki występ na dużej scenie. Do podłączającego się z tyłu niemieckiego zespołu zwrócił się ze słowami: ja tu mam koncert, a następnie nie chciał opuścić sceny, aż zerwał strunę. Owsiak pewnie zadba, żeby Patyczak więcej nie wystąpił, bo inaczej się umawiali, ale Patyczak jak wyszedł, to miał ostro w czubie. Publiczność znała jego repertuar lepiej od niego.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.